Nedávno sme vám ukázali bezplatný spôsob, akým si môžete upraviť ikony na domovskej ploche prostredníctvom aplikácie Skratky. Hoci všetko funguje, má to svoje „muchy“. Pri kliknutí na ikonu sa najskôr otvoria Skratky a až potom konkrétna appka. Tento problém rieši Launch Center Pro.

Launch Center Pro – ideálny nástroj na úpravu domovskej plochy

Vydanie iOS 14 sprevádza zaujímavý trend. Úprava domovskej plochy prostredníctvom aplikácie Skratky. Nikdy predtým sme tu nič podobné nemali a ak aj áno, zabezpečoval to Jailbreak. V praxi to funguje tak, že si vytvoríte viacero odkazov na plochu pre appky s novými ikonami. Výsledkom je unikátny dizajn (podobný princíp ako pri webových odkazoch).

Všetko nastavíte rýchlo a jednoducho. Nie je to však ideálne. To „najotravnejšie“ je večné presmerovanie z aplikácie Skratky.

Pokiaľ neviete o čom hovoríme, vždy keď otvoríte nejakú ikonu, musíte ísť cez Skratky a až potom vás prepne do zvoleného programu (trvá to iba zlomok sekundy).

S funkčným riešením prišli vývojári aplikácie Launch Center Pro. Objavili spôsob, ktorým sa zbavili presmerovania. Za všetkým stoja konfiguračné profily určené pre pridávanie vlastných ikon na domovskú plochu. Okrem toho je k dispozícii aj jedinečný nástroj „Icon Composer„, umožňujúci tvorbu piktogramov. Môžete tu meniť farby, tvary, glyfy, mená, odznaky, veľkosť atď…

Vo chvíli, keď budete hotoví, vygenerujete konfiguračný profil. Jednoduchým spôsobom ho stiahnete a nainštalujete priamo do zariadenia. Vývojári sľubujú, že všetky profily sú z bezpečnostných dôvodov krypticky podpísané a obsahujú iba odkazy na webové klipy. Tie umožňujú spúšťať jednotlivé (prispôsobené) appky na vašom iPhone či iPade. Po celom tomto procese máte nový dizajn na domovskej ploche.

Ako môžete vidieť na videu, jedná sa o rýchle a elegantné riešenie, ktoré by mohlo byť populárne (aspoň do chvíle, kým Apple neprispôsobí Skratky bez nutnosti presmerovania). Jediným obmedzením je, že softvér od spoločnosti Apple nie je podporovaný. Defaultné programy tak musíte vyriešiť opäť cez Skratky (napríklad Mail, Správy, Telefón, Počasie, Kalendár…).

No a na záver ešte jedna smutná správa. Ako asi tušíte Launch Center Pro nie je zadarmo. Ak by vám stačila úprava domovskej plochy, zaplatili by ste 21,99€ (jednorázová platba). Pri ročnom predplatnom za 16,49€ získate aj iné užitočné funkcie (nekonečné akcie, NFC spúšťače, spúšťače polohy, plánovanie, témy a tak ďalej). Je už iba na vás, či vám to stojí za to. Za 7-dňovú bezplatnú verziu ale nič nedáte.

Prečítajte si tiež  Takto by mohli vyzerať notifikácie v iOS 10!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.