Aplikácie sú dnes populárne a nejeden človek zbohatol práve na svojom dobrom nápade, ktorý predstavil svetu a svet ho okamžite prijal. To, že sa v tomto biznise oplatí chodiť potvrdila aj istá japonka. Nie je zaujímavé ani tak to, že ide o ženu vo svete, v ktorom prevládajú muži. Ešte viac je zaujímavé to, že pani má už 81 rokov, no vek je v tomto prípade očividne len číslo. 

Má 81 a programuje

Keď má človek 81 rokov, často krát už trpí rôznymi chorobami, prípadne sa ledva takéhoto pekného veku dožije. To ale určite nehovoríme o Japonsku. Krajina vedy a pokroku dnes ukázala, že aj keď má človek akokoľvek veľa rokov, v jeho sne ho nemusí zastaviť absolútne nič, ani naprogramovať aplikáciu. Povedzme si narovinu, koľko z nás by to asi tak zvládlo. Nie každý je narodený na to, aby rozumel kódom. O to väčší rešpekt máme pred Masako Wakamiju, ktorá vytvorila aplikáciu Hinadan. Ide o aplikáciu k japonskému sviatku, ktorý sa v krajine oslavuje 3. apríla.

- Reklama -

U nás tento sviatok poznáme ako napríklad Deň žien. Aplikácia samozrejme do obchodu nepribudla dnes, ale niekoľko týždňov dozadu. Wakamiju chce takto naučiť Japonky správne sa obliecť na túto slávnosť. Urobila to interaktívnym spôsobom, pretože jej aplikácia je v podstate taká hra, v ktorej presúvaš 12 ženských postavičiek v rôznom obleku do štvorcových polí. Hra sa skončí, akonáhle ich umiestniš všetky správne.

Hra - svetapple.sk

Je veľmi zaujímavé, že osoba aj v takom pokročilom veku je schopná pracovať s modernými technológiami na takej úrovni, že zvládne naprogramovať vlastnú aplikáciu. V tomto prípade 81 ročná pani začala používať počítač keď mala 60 rokov. Znamená to teda, že zaznamenala pomerne rozsiahly vývoj. Vychádza to tak, že prvý počítač mala ešte v roku 1996! Okrem aplikácie si Wakamiju vedie aj vlastný internetový blog. Tento prípad bol dokonca natoľko zaujímavý, že aplikácia bola prezentovaná na akcii TED v Tokiu. Aplikácia je žiaľ dostupná len v japonskom App Store. Ak si mal teda na ňu zálusk, musíme ťa sklamať, u nás ju nestiahneš 🙁

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here