Apple minulý rok upgradovalo celú paletu produktov, čo sa týka divízie Mac. Prišli nové MacBooky Pro, vo verzií s OLED pásikom či bez neho, no a samozrejme aj vrcholná 15″ verzia. Počítače sú to naozaj skvostné, pomerne dosť výkonné a dizajnovo nádherné. Čo sa ale profesionálov týka, až tak ružové to nebolo. Apple ale zjavne vie, že s počítačmi nie sú spokojní práve tí, pre ktorých ich doteraz vyrábalo, a tak tento rok plánuje aspoň čiastočnú nápravu.

MacBook s 32GB RAM vraj už čoskoro

Dnes sa na internete objavila celkom nová predpoveď od renomovaného analytika Ming-Chi Kua, ktorý nám predpovedal príchod celkom nového počítača MacBook, s ktorým sme doteraz ani len nerátali. Na trhu máme v súčasnosti model 13″ či 15″ s Retina displejom a ide o fantastické zariadenia pre spotrebiteľov, ale nie pre profesionálov.

- Reklama -

Apple to chce ale zmeniť. Ak si si ale myslel, že zoberie nový 15″ model a vybaví ho lepším hardvérom, nie je to tak, Apple by malo priniesť úplne nový počítač. Tento nový počítač bude dosť možno výkonnejší ako ten súčasný, no s tým prídu kompromisy.

V prvom rade by sme sa mali dočkať počítača, ktorý prinesie výkonnejšie procesory a grafické karty. Tieto dva veľmi dôležité komponenty ale zatiaľ neboli bližšie špecifikované, a tak nevieme presne o ktoré procesory a “grafiky” pôjde.

Čo však vieme už teraz je fakt, že nový MacBook, ktorý by mal byť iný ako ostatné, v ponuke dostane slušých 32GB RAM, s čím už mohol byť aj slušnou mašinkou na desktopové práce.

Samozrejme sám nepoužívam MacBook na profesionálne účely ako 3D grafika, strihanie 4K videa či úprava profesionálnych RAW fotiek. Používam ho skôr na jednoduchšie veci a tak nemôžem tvrdiť čo je dobré a čo zlé.

Pro - svetapple.sk

Vzhľadom ale na to, že som obklopený profesionálmi a každý jeden nadáva na tento nový počítač od Apple, viem si v hlave urobiť pekný obraz o tom, či bude novinka od Apple dobrým krokom alebo nie. A výsledok znie áno, bude!

Súčasné MacBooky s Retina displejom totižto neponúkajú to, čo od nich profesionáli očakávajú. Sú výkonné, to áno ale nie až tak, aby ich to nejako ohúrilo. Navyše za dané peniaze ide o celkom drahé mašiny, a tak sa im neoplatia ani po tejto stránke, pokiaľ sa im lepšie pracuje s výkonnejším a lacnejším hardvérom od konkurencie. Ak ale Apple urobí výkonnejšiu verziu súčasných počítačov, mohol by im vyhovovať a ak si budú ochotní priplatiť, môžu byť spokojn’.

A keďže mastné priplácanie je pri Apple doslova bežná vec, nemalo by ich to ani veľmi prekvapiť. Problém by ale mohol byť v tom, že ak chce urobiť nový, výkonnejší a lepší MacBook, bude to na úkor dizajnu. Takýto počítač bude pravdepodobne o čosi hrubší a hlavne ťažší, ak ale pôjde o premakanú mašinu, nevidíme v tom problém. Niektoré veci jednoducho musia byť ťažšie, však!

Tohto stroja by sme sa mali dočkať až koncom tohto roka, minimálne tak to tvrdí spoľahlivý zdroj, Ming-Chi Kuo, to či sa tak ale stane uvidíme až neskôr. Rovnako očakávame príchod nového Macu Pro 2. generácie, to ako ale bude vyzerať je stále vo hviezdach! 🙂

MacBook - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here