Spoločnosť Apple podľa informácií, ktoré sa dostali na verejnosť experimentovala s technológiou vtedajších telefónov ešte koncom 80-tych rokov. Možno sa práve čuduješ, no my ani nie, vzhľadom na to, že Apple vyrábalo v tých časoch napríklad aj vlastný foťák. Telefón teda mohol byť úplne reálny, avšak vtedajšie technológie by mu dovolili veľmi obmedzenú podobu. Pozri sa na to, ako by takýto iPhone mohol vyzerať!

Macintosh Phone 512Kb

Dnes tu máme pomerne netradičný koncept zariadenia, ktoré sa na počudovanie nedíva dopredu ale naopak dozadu, na dobu z pred tridsiatich rokov, kedy Apple zaznamenávalo úspech so svojim počítačom Macintosh. Istý dizajnér sa tak trochu vyhral s vtedajšími dostupnými technológiami a vytvoril koncept zariadenia, ktorý nazval ako Macintosh Phone 512Kb. Vzhľadom na fakt, že sa písali 80-te roky, neboli možnosti ako dotykový displej či tlačidlo Home Button.

- Reklama -
Macintosh Phone 512kb - svetapple.sk
Macintosh Phone 512kb – svetapple.sk

Namiesto plochého LCD displeja tu musel byť použitý omnoho menší CRT displej, takže Macintosh Phone 512Kb vyzerá tak trochu ako iPod Classic. Jeho ovládacie prvky totiž obsahujú aj klasické vytáčacie koliesko, ktoré ponúkali telefóny minulosti. Výkon by bol na dnešnú dobu pravdepodobne veľmi smiešny a pokiaľ by Apple predstavilo v tých časoch podobné zariadenie pravdepodobne by v danom priemysle spôsobila šok, no revolúciu určite nie!

Macintosh Phone 512kb - svetapple.sk
Macintosh Phone 512kb – svetapple.sk

Jednak by to bolo kvôli jednoznačne vysokej cene zariadenia, ktorá by ho zaručene zabila, no a potom kvôli niečomu, čomu sa hovorí správne načasovanie. Aj keď už ľudia mohli byť schopní vyrobiť niečo podobné, jednoducho by to nefungovalo a revolúcia by neprišla v tom správnom čase, ako napríklad v roku 2007 s prvým iPhonom. Každopádne, vízia minulosti je taktiež veľmi zaujímavá a dúfame, že podobných konceptov uvidíme ešte o čosi viac!

Macintosh Phone 512kb - svetapple.sk
Macintosh Phone 512kb – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.