Mac s čipom M1 a ružové štvorce

V internej poznámke pre poskytovateľov servisných služieb uviedla spoločnosť Apple informáciu, že si je vedomá chyby, ktorá vedie k zobrazeniu záhadných ružových štvorcov alebo pixelov na displejoch, ktoré sú pripojené k počítaču Mac s procesorom M1.

O tomto probléme sa zmienili samotní používatelia na diskusných fórach technickej podpory Apple, MacRumors alebo na sociálnej sieti Reddit. Poväčšine hovoria o Macu mini (M1) – čo je vzhľadom na nutnosť použitia externého displeja logické. Chyba sa však vyskytuje aj na MacBooku Air a MacBooku Pro 13″ (M1). Podľa poznatkov je oveľa častejšia pri použití HDMI v porovnaní s Thunderboltom.

Apple zatiaľ neposkytlo žiaden konkrétny časový rámec, dokedy sa problém vyrieši. Interná poznámka vyšla 19. februára, presne týždeň po príchode macOS Big Sur 11.2.1. Špekuluje sa, že všetko napraví jeho nástupca, macOS Big Sur 11.3, ktorý je v beta testovaní od 2. februára.

Technologický gigant zatiaľ priniesol jednoduchý návod, ktorý by mal pomôcť v dočasnom riešení chyby:

  • Uveďte Mac do režimu spánku
  • Počkajte dve minúty a potom ho prebuďte
  • Odpojte displej od počítača a potom ho znova zapojte
  • Upravte rozlíšenie displeja v Nastavenia > Displeje

Sami v redakcii už niekoľko mesiacov testujeme MacBook Pro 13″ (M1) a používame s ním aj externý displej. S podobnou chybou sme sa ale našťastie nestretli. Pokiaľ je to vo vašom prípade ináč, napíšte nám prosím do komentára. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Prečítajte si tiež  Apple je zas najcennejšia značka na planéte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here