Fanúšikovskú základňu Jablkovej spoločnosti v posledných dňoch upútala videonahrávka, v ktorej bývali CEO spoločnosti Steve Jobs približne pol roka pred svojou smrťou vypovedá ohľadom veci, kvôli ktorej iPod nepodporoval inú hudbu ako z iTunes Store a naopak hudba z iTunes Store nemohla byť použitá na iných prehrávačoch, keďže obsahovala špeciálnu DRM ochranu. Média aj fanúšikovia teraz  žiadajú o uvoľnenie tohto videa pre širokú verejnosť! 

Zatiaľ len vyvolený

Táto nahrávka bola prednedávnom prehratá počas súdneho sporu ako dôkazový materiál a vidieť ju mohli iba ľudia, ktorí sa daného sporu zúčastnili. Medzi nimi boli napríklad aj redaktori CNET či redaktori iných renomovaných médií. Tí sa teraz snažia o to, aby bola nahrávka zverejnená, čo by znamenalo, že by sa mohli aj fanúšikovia Apple pozrieť na oficiálny postoj zakladateľa spoločnosti Steva Jobsa na to, prečo nebolo možné na iPode prehrávať inú hudbu ako tú z iTunes Store a naopak. O zverejnenie tohto videa žiadal predovšetkým Bloomebrg, CNN a AP avšak všetci traja v mene právnika Thomasa Burke, ktorý ich zastupuje v danej veci. Dôvod je jasný. Steve Jobs sa príliš nevyskytoval na fotografiách či videách, ktoré boli zverejňované po jeho smrti, a tak je pomerne logické, že má verejnosť stále väčší záujem dotyčné video vidieť!

- Reklama -
Média žiadajú video, s výpoveďou Steva Jobsa!
Média žiadajú video s výpoveďou Steva Jobsa!

Živé svedectvo

Je tu však jeden závažný problém. Toto video totiž považuje súd, ktorý jednal v danom spore, za živé svedectvo, čo znamená, že ľudia o ňom môžu byť informovaní, no samotné video nemôžu vidieť. Každopádne Burke sa nevzdáva a ako dôvod uvádza, že na internete bol zverejnený kompletný prepis tohto videa, a tak nerozumie, prečo by nemohlo byť zverejnené. Video je omnoho presnejšie svedectvo ako nejaký prepis, a tak by si mohli fanúšikovia vytvoriť svoj vlastný postoj k danej veci. Apple však s právnikom Burke nesúhlasí a naďalej trvá na tom, aby video nebolo sprístupnené oku verejnosti. Uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne a o všetkom vás samozrejme budeme informovať. Zaujíma nás ale aj váš názor na danú vec a či by ste si chceli pozrieť toto video, na ktorom vystupuje samotný Steve Jobs!

iPod Touch - svetapple.sk
iPod Touch – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.