Nikto nemá rád, keď mu mešká vlak, no v niektorých prípadoch to môže byť aj výhodou. Nech už sa dostanete do akejkoľvek situácie, vďaka nasledujúcej internetovej stránke budete mať všetky vlaky pod dohľadom.

Súpravy sa z času na čas niekde zdržia, zo stanice vyrazia neskôr alebo dôjde k poruche. Aby ste sa kvôli tomu zbytočne neponáhľali na nástupište a potom nečakali medzi ostatnými ľuďmi pokojne aj desiatky minút, kliknite na internetovú stránku meskanievlakov.tk. Celý systém je úplne bezplatný a poskytuje jednoduché používateľské rozhranie.

- Reklama -

Stránka sleduje aktuálny stav všetkých osobných vlakov, rýchlikov a ďalších súprav, ktoré sa pohybujú po slovenských koľajniciach. Prehľad je rozdelený podľa farieb do šiestich kategórií, ktoré začínajú meškaním do 5 minút (zelená) a končia meškaním nad 60 minút (červená).

Aktuálnu polohu vlaku odhalíte pomocou čísla, tabuľky alebo mapy

Kliknutím na tlačidlo Hľadať vlak sa dostanete ku oknám, do ktorých môžete zadať buď číslo alebo názov vášho vlaku. Tak isto sa tu nachádza aj tlačidlo Zmeškané vlaky, ktoré zobrazuje aktuálne najviac meškajúce vlaky podľa dĺžky meškania (od najhoršieho po najlepší).

Špeciálne zaujímavá je však Mapa s prehľadom o jednotlivých vlakových súpravách či Tabuľka vlakov (zoradené podľa čísla), so všetkými aktuálnymi dátami na jednom mieste. Priamo na internetovej stránke uvidíte aj informáciu o aktuálnom stave všetkých vlakov na Slovensku v percentuálnych hodnotách.

Na záver dávame do pozornosti aj internetovú stránku od ŽSR, kde tak isto získate potrebné informácie. Druhým dychom ale dodávame, že sa nejedná o tak sofistikovaný web, ako meskanievlakov.tk.

Pokiaľ používate na tento účel napríklad mobilnú aplikáciu alebo iný systém, napíšte nám o tom v komentároch. Radi si to sami vyskúšame a pripravíme článok pre všetkých čítateľov!

- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Ahojte. Pracoval som ako taxikár v Košiciach a miesto vysielačiek sme mali v autách tablety. Preto sme na uľahčenie práce využívali viac aplikácií. Jednou z nich je aj vyššie menovaná. Vždy nám pomohla a tak sme nemuseli strácať čas zbytočným čakaním pred stanicou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here