Kedysi sme na všetko používali samostatnú aplikáciu Facebooku. Potom však prišiel Messenger a Instagram a nie len príspevky ale aj komunikáciu, respektíve komunikačné kanály nadobudli celkom novú úroveň. Facebook uvažuje nad jedným veľmi odvážnym krokom. Podľa všetkého spojí kontakty v oboch vyššie menovaných aplikáciach. 

Messenger a Instagram kontakty

Každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o to, čo sa deje v internetovom priestore určite vie, že ešte pred rokmi urobil Facebook významnú akvizíciu a zakúpil kompletne celý Instagram. Postupne sa oba projekty určitým spôsobom spájajú a po novom príde možno ešte výraznejšie spojenie. Messenger a Instagram by mohli mať navzájom prepojené kontakty. Jedná sa o synchronizáciu cez telefónny zoznam. Na Instagrame bude existovať jednoduché tlačítko „pripojiť Instagram“. Po jeho stlačení bude pri Messenger kontakte uvedený aj odkaz na obrázkovú sociálnu sieť.

Treba ale dodať, že vo Facebooku to premysleli ešte viac a tak sa rozhodli, že pôjde o nenávratný krok. Akonáhle to teda spravíš, už nebude cesty späť. Ak teda vlastníš Instagram účet a prepojíš si ho so svojim Messengrom, automaticky sa bude zobrazovať pri tvojom mene a profile účet aj na druhú sociálnu sieť.

Prečo?

Určite sa tu aj oprávnenie objavuje otázka, prečo niečo také vlastne vzniklo. V prvom rade je to preto, lebo najväčšia sociálna sieť na svete chce mať všetky svoje služby určitým spôsobom poprepájané. Navyše tak možno o čosi jednoduchšie získa ďalších používateľov, ktorý si vytvoria účet na Instagrame. Táto sociálna sieť neustále pripravuje novinky, ktorými sa snaží zaujať čo najväčšie publikum ľudí.  Často krát sú to dokonca aj veci, ktoré ukradne iným sociálnym sieťam (Snapchat) alebo funkcie, ktoré vykráda z aplikácií (režim portrét).

Každopádne v súčasnej dobe je už vyvinutá na všetky smery. Pokiaľ by sme sa na Instagram pozreli s odstupom času, zistili by sme, že sociálna sieť bola na začiatku malá a nevinná. Je to krásny dôkaz toho, ako sa môže rozrásť projekt, ktorý má dobrú myšlienku a náboj vyvinúť do nevídaných rozmerov. Uvidíme, čo  bude ďalej!

Messenger a Instagram budú prepojené - svetapple.sk
Messenger a Instagram budú prepojené – svetapple.sk

zdroje: techcrunch, theverge,

 

Prečítajte si tiež  Instagram opäť mení funkcie. Sieť sa snaží donútiť používateľov tráviť viac času online
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.