Pokiaľ patríte medzi tých, ktorý si radi zahrajú kvalitnú hru v dobre grafike, Microsoft je tu pre vás. Pripravil novú verziu svojho herného simulátora, Microsoft Flight Simulator 2019 a po grafickej hre je to neskutočná “pecka”. V 4K si budete mýliť realitu a fikciu…

Microsoft Flight Simulator 2019

Server Engadget Microsoft Flight Simulator 2019 informoval o predstavení novej verzie hernej klasiky od firmy, ktorá stojí za operačným systémom Windows. Microsoft Flight Simulator 2019, bol predstavený na E3 a ako už bolo v nadpise naznačené, všetkým rýchlo spadli sánky. Hra má v 4K rozlíšení doslova až neuveriteľnú grafiku a človek by si možno mohol pomýliť realitu s fikciou. Nerobíme si žarty. Microsoft na túto hru už roky používa snímky, ktoré získal zo svojich satelitov (napríklad pre Google Maps). Tento krát to ale vylepšil o umelú inteligenciu.

V hre teda nenájdeme len 3D realistické budovy, ktoré budú veľmi detailne prepracované (na letecký simulátor) ale napríklad aj premávku, ktorú doteraz v hre chýbala. Po cestách tak budú chodiť kamióny či autá a vy sa na ne budete pozerať z dokonalo spracovaného kokpitu Boeingu 747. Samozrejmosťou je tu aj príroda. V hre nájdeme obrovské množstvo vegetácie. Chýbať nebudú rozsiahle pláne stromov či dokonalá tráva. Samozrejmosťou sú do špiky premyslené poveternostné podmienky a čas. V noci si budeme môcť vychutnať let v svetlách miest, cez deň zase obzerať nádherné scenérie rôznych pohorí.

O hre nevieme veľa, dokonca ani to kedy vlastne vyjde.

Hoci je už teaser na Microsoft Flight Simulator vonku o tejto hre stále nevieme veľa. Zaujímalo by nás napríklad to, či takto spracovaný bude skutočne celý sveta alebo len niektoré mestá prípadne krajiny, tiež to aká bude hra náročná na hardvér (PC) a to kedy bude dostupná. Je jasné, že vyjde aj na Xbox, no predpokladá sa, že to nebude skôr ako na budúci rok. Tak či onak, stačí si pozrieť teaser, ktorý vám napovie, že niekto v Microsofte si dal naozaj na tomto hernom titule záležať. Posledná hra vyšla v podstate v roku 2006 (prvá ešte v roku 1982).

Možno by ani človek nepovedal, že práve Microsoft má tak bohaté skúsenosti s vývojom takýchto herných titulov, ale je to tak. Microsoft Flight Simulator je tu celé roky a verzia s označením 2019 bude poriadna pceka. Moc sa na to tešíme.

Microsoft Flight Simulator 2019. Hra, ktorá ohromí grafikou svet. - svetapple.sk
Microsoft Flight Simulator. Hra, ktorá ohromí grafikou svet. – svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here