Spoločnosť Microsoft a Samsung majú reltívne provokatívny marketing. Často sa stretávame s reklamami, ktoré sú priamo namierené proti používateľom spoločnosti Apple. Pozrite sa: Microsoft si robí srandu z Apple.

4Microsoft si robí srandu z Apple.

Veľa krát sa hovorí “najlepšia obrana je útok”. V tomto prípade si ale dovolíme nesúhlasiť. Predsa len tu žiaden útok nebol. Apple má svoje kampane a svoj marketing, ktorý už dlhodobo nie je taký agresívny ako marketing jeho konkurentov. Tí príliš často používajú práve jablkové produkty vo svojich reklamách aby ukázali používateľom alternatívu. Pravdepodobne to funguje, keďže sa s tým ešte neprestalo.

Nová reklama od spoločnosti Microsoft predstavuje úplne nový Surface Laptop 2, teda konkurenta pre jablkový MacBook Air. Musíme podotknúť, že spracovanie je veľmi kreatívne a hoci v Microsofte útočia na Apple, sami sa na tom veľmi dobre bavíme. Aby neporušili v Microsofte žiadne ochranné známky s názvom “MacBook” pomenovali hlavného aktéra “Mackenzie Book”, teda v skratke “Mac Book”. To čo sa bude diať ďalej si už pozrite sami…

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here