Spoločnosť Apple v súčasnej dobe vo veľkom pracuje na svojom novom sídle, ktoré ľudia pomenovali ako Apple Spaceship, keďže jeho okrúhly tvar zasadený v stromoch náramne pripomína mimozemské plavidlo. To však podľa všetkého nie je posledným pomenovaním, keďže nejde o názov, ktorý by zvolilo Apple. Objavila sa informácia, že by sa budeova mohla pomenovať po zakladateľovi spoločnosti. Steve Jobs Campus?

Názov

Aj keď je pravda, že nás zakladateľ Jablkovej firmy navždy opustil ešte v roku 2011, veľa z jeho „ja“ ostalo  Apple doteraz. Napríklad aj budova nového Campusu, na ktorej sa na konci svojho života veľkým percentom podieľal aj on sám. Vzhľadom na to, že nový Campus, ktorý bude postavený už budúci rok ešte nemá svoje meno a pôsobí mimoriadne futuristicky, je na čase sa opýtať, ako ho vlastne nazve samotné Apple. Možností je veľa, no určite najzaujímavejšia je práve Steve Jobs Campus.

- Reklama -
Apple Campus 2 na mape - svetapple.sk
Apple Campus 2 na mape – svetapple.sk

Avšak má to jeden háčik a to fakt, že pokiaľ by bolo na Stevovi Jobsovi nikdy by takýto názov neschválil. Súčasťou jeho tvrdohlavosti a pomerne výbušnej povahy bol aj fakt, že sa jednoducho nevracal späť. Všetko čo nevyšlo alebo čo ho jednoducho nezaujímalo zmietol zo stola a díval sa dopredu. Vzhľadom na fakt, že tento veľký človek nie je už 4 roky medzi nami by nebolo nič zvláštne, keby niečo podobné neuznal ani on. Nejde tu o to, že by mu vadilo vlastné meno v názve budovy, ale jednoducho je to minulosť, avšak…

Avšak Tim Cook vedie Apple iným spôsobom a je verejným tajomstvom, že keď mu Jobs odovzdával kľúčiky od Apple povedal mu, aby sa nepozeral na veci tak, ako by sa na ne pozeral on sám. Nechcel, aby sa sami pýtali „Čo by na to asi povedal Jobs“ ale chcel aby boli ich rozhodnutia čisto na nich. Je teda možné, že nový Campus sa naozaj bude volať Steve Jobs Campus a nebude to len obyčajná konšpiračná teória. Čo by si na to povedal, súhlasíš s týmto názvom alebo nie?

Oficiálne fotky z nového Campusu!
Oficiálne fotky z nového Campusu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.