Muž zjedol AirPod

To čo sa stalo Bradfordovi nechce zažiť nikto z nás. Večer sa mu podarilo zaspať so zapnutými AirPods v ušiach a ráno pociťoval problémy s prehĺtaním. Mal vraj taký pocit, akoby sa v jeho krku zasekla kosť. Na začiatku tomu nevenoval príliš veľkú pozornosť, no keď už nezvládol vypiť ani pohár vody, uvedomil si, že niečo nie je v poriadku.

V tejto situácií si navyše všimol, že mu chýba jeden z AirPodov. Bradford zaspával so slúchadlami v ušiach, aby nevyrušoval svoje šesťmesačné dieťa. Príliš rozumné to ale nebolo.

Na začiatku si spolu s rodinou robil žarty, že prehltol slúchadlo. V tej chvíli to nikomu neprišlo ako reálne. Akonáhle si však spojil súvislosti, a chýbajúci AirPods nevedel nájsť, začal to brať vážne.

Rýchlo vyrazil do miestnej nemocnice na vyšetrenie, kde mu röntgenové snímky ukázali skutočnosť. Slúchadlo sa nachádzalo priamo v pažeráku, čo vysvetľovalo problémy s prehĺtaním a bolesťou hrdla.

Podľa doktorov mal Bradford šťastie, že v tomto stave vôbec dýchal. Ak by malý kúsok elektroniky zapadol hlbšie, prípadne v inej polohe, mohol by sa v spánku zadusiť.

Lekársky tým vykonal okamžitú endoskopiu a stratený AirPods úspešne vytiahol z priedušnice. Z tohto prípadu si treba vziať ponaučenie a podobným skúsenostiam sa radšej vyhnúť.

Aj bezdrôtové slúchadlá môžu byť nebezpečné a to práve vo chvíli, keď to nečakáme. Ani zďaleka sa pritom nejedná o prvý prípad „zjedého“ AirPodu…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.