Doteraz sa podľa dohadov tvrdilo, že kalifornský gigant Apple pracuje na svojom projekte Apple Car len v USA, konkrétne v Kalifornii. Podľa nových správ má však Apple tajné laboratórium aj v Európe, kde pracuje na vývoji nového automobilu.

Na Apple Car sa tajne pracuje aj v Európe

Správa o tajnom laboratóriu Apple na výrobu Apple Car pochádza z nemeckého webu F.A.Z, kde je uvedené, že Apple na Apple Car pracuje priamo v Berlíne, hlavnom meste Nemecka, kde zamestnáva okolo 15 až 20 zamestnancov.

- Reklama -

Táto dvadsiatka ľudí je zrejme z nemeckého automobilového priemyslu, ktorých Apple zamestnal, aby pracovali na dlho očakávanom a utajovanom Apple Car, ktoré by malo podľa posledných správ uzrieť svetlo sveta a vyraziť na cesty okolo roku 2020. Zatiaľ však nie je jasné, či sa tento termín dodrží, pretože správy o Apple Car sa po čase líšia a prichádzajú nové. Je zrejmé, prečo sa Apple rozhodlo zamestnať ľudí práve z Nemecka, pretože autá z tejto krajiny patria medzi najlepšie na svete.

V tejto správe o vývoji Apple Car v Nemecku sa ďalej uvádza, že automobil by mal byť elektrický a to, či pri uvedení prvého modelu bude dostupný aj tzv. self driving je otázne. Medzitým, Apple bude mať zrejme kontakt s rakúskou spoločnosťou Magna Steyr, ktorá má vytvoriť elektromobil pre Apple pod názvom Projekt Titan.

apple-car

Zdroj: geeky-gadgets.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -