Určite každý z vás pozná alebo minimálne počul o hre s názvom Minecraft. Na prvý pohľad primitívna, vo vnútri však extrémne kreatívna. Na budúci mesiac si zahráte Minecraft v rozšírenej realite. Všetko samozrejme na vašom iOS zariadení.

Na budúci mesiac si zahráte Minecraft v rozšírenej realite.

Spojiť rozšírenú realitu a jednu z najpopulárnejších hier na svete bol dobrý nápad. Minecraft pozná určite každý, kto otvoril tento článok. Na prvý pohľad sa hra javí ako niečo primitívne, v skutočnosti je to však plné kreativity a veľmi zábavné. Prostredie, v ktorom sa hra doteraz odohrávala bolo trochu “obmedzujúce”.

Nevedeli sme to v podstate až do júna, kedy sa hra Minecraft Earth predstavila na WWDC. Budovať pomocou kociek virtuálny svet v rozšírenej realite vyzeralo lákavo už na konferencii. Koniec koncov, bola to sféra, ktorú by bolo v prípade Minecraftu škoda nevyužiť. Ak sa na túto novinku tešíte, máme pre vás dobrú a zlú správu. Už o mesiac si zahráte Minecraft v rozšírenej realite aj na vašom iOS zariadení. Má to však jedno ale…

Microsoft, ktorý má túto hru na starosti dnes prostredníctvom svojho Twitter účtu uviedol, že prví šťastlivci si hru zahrajú už v októbri 2019. Žiaľ zlou správou zároveň je to, že by sa Minecraft Earth mal zo začiatku dostať len do niekoľkých vybraných krajín vrámci celého sveta. Dnes ale ešte nevieme povedať, ktoré krajiny to skutočne budú. Silno však dúfame, že medzi nimi bude aj tá naša. Ak napokon nebude, nemalo by dlho trvať, kým sa hra bude ďalej rozširovať.

Geniálny krok ako oživiť hru

Netvrdíme, že Minecraft umiera, to vôbec nie. Myslíme si ale, že v dnešnej, po 10. rokoch už nezažíva takú revolúciu ako kedysi. To sa však môže zmeniť.

Všetko záleží len od toho aký moc dobrý bude Minecraft Earth. Možno to tak nevyzerá ale veľmi ľahko sa môže stať, že sa z tejto zábavky stane fenomén, ktorý bude chcieť vyskúšať každý. Rozšírená realita bola v podstate len ďalší logický stupeň, ku ktorému sa mohla hra vyvíjať.

Sme veľmi radi, že niečo podobné bude dostupné a vôbec si nemyslíme, že hra bude vhodná iba pre deti. Kreativitu tu budú môcť objavovať aj dospelí. Pozrite sa na to ako hra vyzerala počas predstavovania na WWDC. Veľmi sa na ňu tešíme, a čo vy?

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here