Pokiaľ si mal nejaké problémy so svojim iPhonom a chcel si downgradovať na nižšiu verziu operačného systému iOS, máš smolu. Apple sa rozhodlo, že prestane podpisovať iOS 8.4.1 a iOS 9, čo znamená, že ak máš vo svojom iPhone, iPade či iPode Touch iOS 9.0.1 alebo iOS 9.0.2, na nižšiu verziu sa nedostaneš.

Nejako skoro nie?

Apple rúši podpisovanie po nejakom čase celkom pravidelne po každej aktualizácií. Nie je to nič výnimočné, no poväčšine to prichádza o čosi neskôr ako to prišlo teraz. Pravdepodobne si chce spoločnosť ponechať čo najviac tých, ktorý prešli na iOS 9 a teoreticky by chceli ísť späť, ale už nemôžu. Sami sme napríklad ešte včera chceli vyskúšať na iPade mini urobiť downgrade, na iOS 8.4.1 ale keďže Apple už v tom čase (okolo 22:00) prestal podpisovať staršie verzie, nedalo sa tak urobiť. Nevadí, teraz budú musieť tí, čo majú problém s iOS 9 počkať na ďalšie aktualizácie, ktoré ho vyriešia!

- Reklama -

iOS-9-0-2-cover-746x419

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here