iPhone má odjakživa širokú paletu podporovaných produktov. iOS 12 je možné nainštalovať dokonca aj na iPhone 5S, ktorý bol predstavený v roku 2013! Pokiaľ si sa ale tešil so starším zariadením, pravdepodobne budeš mať smolu. iPhone 6 už iOS 13 nezvládne. Podporovať bude minimálne iPhone 6S alebo model SE.

Na iPhone 6 už iOS 13 nenainštaluješ, nevadí iOS 12 je veľmi stabilný

Pokiaľ máš iPhone, ktorý bol predstavený ešte pred rokov 2015, máme pre teba veľmi zlú správu. Obľúbené produkty, ktoré ešte aj dnes nájdem na ulici v hojnom počte stratia podporu. Inými slovami, na iPhone 5S a ani na iPhone 6 už iOS 13 nenainštaluješ. Dôvodom je v oboch prípadoch malá operačná pamäť RAM, ktorá by podľa vývojárov nemala šancu stabilne a spoľahlivo spravovať nový operačný systém. Niet sa čomu čudovať. Pri novšom menovanom zariadení ide o produkt z pred piatich rokov a to je skutočne dlhá doba.

iPhone 5S - svetapple.sk
iPhone 5S podporoval iOS 12 – svetapple.sk

Navyše aj iPhone 5S a aj model 6 dostali minulý rok podporu iOS 12. Systém, ktorý bol veľmi dobre vyladený a fungoval naozaj ukážkovo. Väčšina konkurenčných spoločností už takto staré produkty s Androidom nepodporuje a keď podporuje aktualizácie fungujú dobre poväčšine s najnovšími modelmi (nie s tými starými). Pokiaľ budeš chcieť vyskúšať napríklad tmavý režim v iOS 13, budeš musieť prejsť na novší model. Ak máš iPhone 6 prípadne starý model 5S, ide už o staré zariadenia a na výmenu je najvyšší čas.

Alternatíva v modeli 6S a SE

Ako už bolo naznačené vyššie, pokiaľ je niekto na svoej staršie telefóny zvyknutí a nechce ich meniť, prípadne nechce do výmeny investovať obrovské čiastky, ktoré sú pri jablkovej spoločnosti úplne bežné, existuje jedna alternatíva. Tou je iPhone 6S a iPhone SE. Prečo sme ich spomenuli? Je to jednoduché. Obe tieto zaraidenia technicky vychádzajú z iPhonu 5S alebo iPhonu 6 a pri oboch to človek v podstate ani nespozná (samozrejme rozdiely vo výkone a tiež v kvalite fotiek sú vysoké).

Ak chce teda niekto získať najnovšie aktualizácie od Applu, a má v septembri už nepodporované zariadenie, bude musieť prejsť o stupienok vyššie. Výhodou je, že iPhone 6S a tak isto iPhone SE minimálne rok vydržia. Ich ceny sú vzhľadom na rok predstavenia (6S-2015, SE-2016) na pomerne nízkej úrovni. Používateľ tak získa veľa muziky za málo peňazí.

iPhone 7
Na iPhone 6 už iOS 13 nenainštaluješ – svetapple.sk

zdroj:macworld

Prečítajte si tiež  Apple a jeho predvianočná katastrofa. V hlavnej továrni na výrobu iPhonov 14 / 14 Pro vypukli masívne nepokoje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.