Apple nebolo nikdy lacné, no jeho produkty boli vždy kvalitné a trvácne. A aj to je jeden z dôvodov, prečo sa v poslednej dobe oplatí nakupovať zánovné a používané iPhony v prémiovom stave so zárukou.

Ich funkcie sú stále dostatočne moderné a človek neprichádza ani o dlhoročnú softvérovú podporu. Veď iPhone 6S dostáva aktualizácie aj dnes – takmer sedem rokov od svojho predstavenia. Za dostupné peniaze si však môžete kúpiť aj modernejší model, s ktorým budete spokojní.

Lacný iPhone so zárukou vám poslúži niekoľko rokov

Ak hľadáte naozaj lacný iPhone, u internetového predajcu iPhoneMarket.sk nájdete pravidelne „trhák týždňa“, v rámci ktorého ušetríte na nákupe zariadenia desiatky či stovky eur.

Tak napríklad v súčasnosti je k dispozícii iPhone 8 (64 GB) až so 40 % zľavou, za ktorý zaplatíte iba 216,00 €. A uznajte sami, že toto je veľmi zaujímavá ponuka. Samozrejmosťou je aj 12 mesačná záruka, vďaka ktorej môžete mať istotu, že je zariadenie v bezproblémovom stave.

Lacný iPhone ale môže byť aj modernejší model. Predstavte si, že taký iPhone 12 mini (64 GB) z minulého roka zoženiete už od 530,00 €. To je len tak mimochodom zhruba o 50 € viac, ako si spoločnosť Apple pýta za úplne nový iPhone SE 2. generácie (64 GB). A tieto dve zariadenia sa medzi sebou po technickej a dizajnovej stránke nemôžu ani len porovnávať. iPhone 12 mini je skrátka ako z úplne inej dimenzie.

Reklamácie pri zánovných iPhonoch

To, čo nedostanete u žiadneho „bazárového predajcu“ sú záruky. Ak si kúpite telefón z druhej ruky a niečo sa na ňom pokazí, pravdepodobne zaplatíte stovky eur za opravu, čo sa pri starších modeloch neoplatí.

A toto je z nášho pohľadu jedna z najväčších výhod nákupu zánovného zariadenia v TOP stave. Predajca vám totiž garantuje 12 mesačnú záruku na akýkoľvek problém s tým, že pokiaľ prípadná oprava nevyžaduje väčší servisný zásah, vyriešená býva do niekoľkých dní.

A ak sa väčší problém predsa len objaví, jeho riešenie nemôže zo zákona trvať dlhšie ako 30 dní. K tomu však dochádza len veľmi zriedka.

Recenzie zákazníkov hovoria za všetko 

Ak ste o spoločnosti iPhoneMarket.sk ešte nepočuli, mali by ste vedieť, že už dlhšiu dobu pôsobí na českom trhu. No a hoci sme sa na Slovensku nedostali ku žiadnym hodnoteniam zo strany zákazníkov, tie u našich susedov sú doslova príkladné.

Celkové hodnotenie na Heureka.cz totiž dosahuje 4,9 hviezdičky z 5. Navyše až 97 % zákazníkov odporúča tento obchod (v rámci 93 overených recenzií).

Nakupovať na iPhoneMarket.sk má svoje výhody 

Pokiaľ máte pred nákupom použitých alebo zánovných zariadení stále rešpekt, vedzte, že na obavy nie je najmenší dôvod. Spoločnosť iPhoneMarket.sk si totiž dáva záležať na každej jednej objednávke.

Všetky zariadenia sú pred odoslaním k zákazníkovi starostlivo skontrolované a overené, vďaka čomu vás nič nečakané neprekvapí. Predajca vám tiež garantuje pôvod zariadenia, čo znamená, že hoci ho už pred vami niekto používal, nemôže sa stať, že by bol iPhone kradnutý alebo by pochádzal z inej trestnej činnosti. Keď ho dostanete do rúk, bude nastavený ako úplne nový.

Samozrejmosťou každej objednávky cez e-shop je aj rýchle doručenie na adresu klienta, pričom každé zariadenie je doručené už do dvoch dní od odoslania objednávky. Aby toho nebolo málo, všetky zásielky sú samozrejme poistené, keďže sa v nich nachádzajú zariadenia v hodnote niekoľkých stoviek eur.

V rámci platby si môžete vybrať z niekoľkých možností, či už je to online prevodom, online kartou alebo dobierkou a ak nebudete s tovarom spokojní, do 14 dní ho môžete vrátiť. Predajca vám potom pošle peniaze späť na účet alebo môžete využiť službu výmeny zariadenia za iný kus. A to je vcelku fér.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.