Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších Marveloviek. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s Jasonom Stathamom. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Ochranca (Safe)

Mei je desaťročné čínske dievčatko a zároveň génius na matematiku. Jedného dňa ju mafia násilím odvedie do New Yorku, kde im má slúžiť ako počítadlo pri kšeftoch. Luke Wright po vražde svojej manželky balansuje na pokraji samovraždy. Keď mu cestu skríži dievčatko prenasledované ruskými mafiánmi, stojí pred zásadnou otázkou. Má bojovať za záchranu dievčaťa, ktoré nikdy predtým nestretol?

Rallye smrti (Death Race)

Internetová stránka projektu s názvom Rallye smrti patrí medzi najnavštevovanejšie. Prostredníctvom nej sa vysiela živý prenos z najbrutálnejších automobilových závodov v celej histórii. Hlavnými aktérmi závodov sú najhorší väzni amerického justičného systému. Je potrebné riadiť sa iba jedným pravidlo – žiadne neexistujú.

Kuriér (The Transporter)

Bývalý príslušník špeciálnej jednotky Frank Martin si privyrába ako kuriér. Rozváža balíky s podozrivým obsahom a inkasuje za to obrovské čiastky. Drží sa jedného zásadného pravidla, vďaka ktorému patrí vo svojom obore medzi najlepších – nikdy neotváraj zásielku. Čo sa stane, keď svoje pravidlo poruší?

Zastav a neprežiješ (Crank)

Včerajšia akcia sa mu príliš nepodarila. Chev Chelios nechal utiecť svoju obeť a teraz mu v krvi prúdi smrteľne nebezpečný jed. Nažive ostane iba vtedy, ak sa neprestane hýbať a udrží si v tele dostatočnú hladinu adrenalínu. Práve pomsta vyzerá ako perfektné riešenie. Chev drancuje ulice Los Angeles a hľadá protilátku.

Mechanik zabijak (The Mechanic)

Arthur Bishop je elitný zabijak, ktorý má unikátny talent pre čisté odpratanie svojich cieľov. Jeho práca vyžaduje absolútnu presnosť a nezaujatosť. Avšak keď zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho, začne to byť pre Arthura osobné. Jeho ďalšia úloha je jasná – zodpovední za Harryho smrť budú pykať.

Nezastaviteľný (Homefront)

Tajný policajt Phil Broker sa po nevydarenej špeciálnej akcii rozhodne odísť do civilu. Má v pláne venovať sa výchove svojej dcéry a začať podnikať so starým kamarátom. Je presvedčený o tom, že malé mestečko na vidieku mu zabezpečí kľud. Miestny drogový mafián však o Philovom pobyte informuje jeho bývalých nepriateľov.

Lúpež po taliansky (The Italian Job)

Mali vymyslený geniálny plán, ktorý prebehol úplne bezchybne. Každý z nich bol odborníkom vo svojom obore a Charlie by dal za svoj tím aj ruku do ohňa. Jeden z nich ich však zradil a to stálo veterána Johna život. Ďalší plán je jasný – pomstiť sa za Johnovu smrť.

Prečítajte si tiež  Apple TV+ prinesie nový typ predplatného. Pripravte sa na reklamy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.