Deň po tom (The Day After Tomorrow)

Výzkum klimatológa Jacka Halla naznačuje, že globálne otepľovanie spustilo prudkú a katastrofickú zmenu klímy. Na celej zemeguli dochádza k extrémnym výkyvom počasia: v Dilií napadol sneh, v Tokiu padajú krúpy veľké ako pomaranče a cez Los Angeles sa prehnalo niekoľko ničivých tornád. Planéta Zen je na pokraji novej doby ľadovej.

Vajont- šialenstvo mužov (Vajont – La diga del disonore)

Koncom 50. rokov minulého storočia sa v Taliansku začalo so stavbou gigantickej priehrady, ktorá mala byť najväčšia svojho druhu v celej Európe. Po zahájení stavby sa však začnú ukazovať vážne problémy. V pôde sa objavujú čoraz väčšie trhliny a hrozí, že časť hory sa zosunie.

Nič nás nerozdelí (Lo imposible)

5-členná rodina Bennettovcov sa rozhodne stráviť kľudné a tropické Vianoce v Thajsku. Rodinná idylka sa však náhle skončí, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne tsunami. Príbeh filmu je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder tsunami.

Interstellar

Náš čas na Zemi sa rýchlo blíži ku koncu. Skupina vybratých výskumníkov je poverená najdôležitejším poslaním v celých dejinách ľudstva. Majú za úlohu vycestovať za hranice našej galaxie a nájsť medzi hviezdami nový domov pre celé ľudstvo.

Titanic

Obrovský a luxusný parník Titanic sa vydáva na svoju prvú plavbu. Na jeho palube boli aj chudobný Jack a bohatá Rose, ktorý sa do seba zamilujú a sľúbia si, že spolu utečú. Trvalo žiaľ iba päť dní, kým sa americký sen zmenil na tragický boj o život. S celkovým počtom 307 mŕtvych sa Titanic zaradil medzi najhoršie dopravné tragédie všetkých čias.

33 životov (The 33)

Pri baníckom nešťastí v Chile bolo zaživa pochovaných 33 baníkov. Na ich vyslobodení pracoval dňom i nocou celý záchranný tím po dobu 69 dní. Rodiny obetí a aj celý svet čakal na akýkoľvek záblesk nádeje. Napätie rástlo i pod zemou, kde začali rýchlo dochádzať zásoby i čas. Film je natočený podľa skutočnej udalosti z roku 2010.

More v plameňoch (Deepwater Horizon)

Dej filmu sa odohráva na palube vrtnej plošiny Deepwater Horizon, kde 126 členov posádky prežilo skutočné peklo. V dôsledku explózie došlo k jej potopeniu, ktoré spôsobilo najväčšie ropné zamorenie v americkej histórii. Muži aj ženy bojovali s ohňom do úplného vyčerpania síl v nádeji, že prežijú a čoskoro sa vrátia k svojim rodinám.

Posledný úkryt (Greenland)

K Zemi sa rýchlo približuje obrovská kométa. Desivé správy informujú, že mestá po celom svete sú ničené jej úlomkami. Manželia Garrity a Allison sa s malým synom Nathanom vydávajú na nebezpečnú cestu, aby našli svoje útočisko. Podarí sa im nájsť bezpečný úkryt pred globálnou apokalypsou ?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.