Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov od Marvelu. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s vianočnou tematikou. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Láska nebeská (Love Actually)

Žáner: Komédia / Dráma / Romantický

Príbeh filmu, odohrávajúci sa v predvianočnom Londýne, sleduje niekoľko milostných historiek. Niektoré sú romantické, niektoré smutné a niektoré pomätené. Žiadnej historke však nechýba osobitý humor. Všade kam sa pozriete, spôsobuje láska chaos.

Hrajú: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth  

https://www.youtube.com/watch?v=gIYyg3hXpnA

Koleda (A Christmas Carol)

Žáner: Animovaný / Komédia / Dráma / Rodinný

Ebenezer Vydrigroš je jeden z mála ľudí, ktorý nemá rád Vianoce a nič čo sa s nimi spája. S cieľom otvoriť mu oči ho navštívia duchovia minulých, prítomných a budúcich Vianoc. Vezmú Ebenezera na fantastickú púť a odhalia pravdu, ktorej nechcel uveriť. Teraz musí odčiniť všetko zlé skôr, než bude neskoro.

Hrajú: Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright 

Šťastný nový rok

Žáner: Komédia / Romantický

Partia kamarátok, ich rodiny a známi sa stretávajú v rozprávkovo zasnežených Vysokých Tatrách. Príbeh sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok. Počas týchto dní budú musieť čeliť zmenám, životným výzvam a predovšetkým veľkému počtu trapasov. Romantická slovenská komédia Šťastný nový rok odkazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si nájde každého.

Hrajú: Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Emília Vášáryová

Prázdniny (The Holiday)

Žáner: Romantický / Komédia

Amanda žije v luxusnej rezidencii v slnkom zaliatom Los Angeles a Iris býva na samote v malom domčeku neďaleko sychravého Londýna. Napriek tomu, že tieto dve ženy nemajú nič spoločné, jedna vec ich predsa len spája. Obe majú nešťastie v láske. Rozhodnú sa učiniť razantné riešenie a cez vianočné prázdniny si navzájom vymenia svoje bývanie.

Hrajú: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law 

Grinch (The Grinch)

Žáner: Animovaný / Rodinný / Komédia / Fantasy

Grinch je večne nahnevaný zelený mužíček, ktorý nemá rád Vianoce. Väčšinu času trávi sám v jaskyni a do civilizácie chodí len v krajnom prípade, keď sa minie všetko jedlo. Háčik je v tom, že obyvatelia dedinky Kdosice sú pozitívne naladení a s blížiacimi sa Vianocami je to čoraz horšie. Rozhodne sa, že ľuďom z Kdosic ukradne vianočnú atmosféru rovno spred nosa.

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Rashida Jones, Pharrell Williams 

Last Christmas

Žáner: Komédia / Romantický

Kate je magnet na zlé rozhodnutia všetkého druhu. Nerozumie si s vlastnou rodinou, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše sa nevyzná ani v sebe samej. Kašle na všetko a na všetkých. Potom ale stretne záhadného mladého muža, ktorý sa jej začne pliesť do života.

Hrajú: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson

Šťastný nový rok (New Year’s Eve)

Žáner: Romantický / Komédia

Príbeh filmu odohrávajúci sa v srdci New Yorku sleduje niekoľko párov i jednotlivcov. Ich životy sa vzájomne preplietajú. New Year’s Eve oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance a nové začiatky, ktoré sa odohrávajú počas najkúzelnejšieho večera roku.

Hrajú: Zac Efron, Lea Michele, Abigail Breslin 

Sám doma (Home Alone)

Žáner: Rodinný / Komédia

Keď Kevina jeho rodina zabudne na Vianoce doma, neprepadne panike. Práve naopak. Konečne môže robiť všetko to, čo má bežne zakázané. Jazdí po dome v korčuliach, prejedá sa zmrzlinou a pozerá neprístupné filmy. Jeho šťastie mu však pokazia dvaja zlodeji, ktorý si robia zálusk na dom McCallisterových. Kevin zachová chladnú hlavu a svoj dom pred zlodejmi ochráni.

Hrajú: Macaluay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.