Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov od Marvelu. Dnes pokračujeme výberom najlepších filmov s vianočnou tematikou. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Láska nebeská (Love Actually)

Žáner: Komédia / Dráma / Romantický

Príbeh filmu, odohrávajúci sa v predvianočnom Londýne, sleduje niekoľko milostných historiek. Niektoré sú romantické, niektoré smutné a niektoré pomätené. Žiadnej historke však nechýba osobitý humor. Všade kam sa pozriete, spôsobuje láska chaos.

Hrajú: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth  

https://www.youtube.com/watch?v=gIYyg3hXpnA

Koleda (A Christmas Carol)

Žáner: Animovaný / Komédia / Dráma / Rodinný

Ebenezer Vydrigroš je jeden z mála ľudí, ktorý nemá rád Vianoce a nič čo sa s nimi spája. S cieľom otvoriť mu oči ho navštívia duchovia minulých, prítomných a budúcich Vianoc. Vezmú Ebenezera na fantastickú púť a odhalia pravdu, ktorej nechcel uveriť. Teraz musí odčiniť všetko zlé skôr, než bude neskoro.

Hrajú: Jim Carrey, Gary Oldman, Robin Wright 

Šťastný nový rok

Žáner: Komédia / Romantický

Partia kamarátok, ich rodiny a známi sa stretávajú v rozprávkovo zasnežených Vysokých Tatrách. Príbeh sa začína pár dní pred Vianocami a končí na Nový rok. Počas týchto dní budú musieť čeliť zmenám, životným výzvam a predovšetkým veľkému počtu trapasov. Romantická slovenská komédia Šťastný nový rok odkazuje, že láska má veľa podôb, ale nakoniec si nájde každého.

Hrajú: Táňa Pauhofová, Ján Koleník, Emília Vášáryová

Prázdniny (The Holiday)

Žáner: Romantický / Komédia

Amanda žije v luxusnej rezidencii v slnkom zaliatom Los Angeles a Iris býva na samote v malom domčeku neďaleko sychravého Londýna. Napriek tomu, že tieto dve ženy nemajú nič spoločné, jedna vec ich predsa len spája. Obe majú nešťastie v láske. Rozhodnú sa učiniť razantné riešenie a cez vianočné prázdniny si navzájom vymenia svoje bývanie.

Hrajú: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law 

Grinch (The Grinch)

Žáner: Animovaný / Rodinný / Komédia / Fantasy

Grinch je večne nahnevaný zelený mužíček, ktorý nemá rád Vianoce. Väčšinu času trávi sám v jaskyni a do civilizácie chodí len v krajnom prípade, keď sa minie všetko jedlo. Háčik je v tom, že obyvatelia dedinky Kdosice sú pozitívne naladení a s blížiacimi sa Vianocami je to čoraz horšie. Rozhodne sa, že ľuďom z Kdosic ukradne vianočnú atmosféru rovno spred nosa.

Hrajú: Benedict Cumberbatch, Rashida Jones, Pharrell Williams 

Last Christmas

Žáner: Komédia / Romantický

Kate je magnet na zlé rozhodnutia všetkého druhu. Nerozumie si s vlastnou rodinou, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše sa nevyzná ani v sebe samej. Kašle na všetko a na všetkých. Potom ale stretne záhadného mladého muža, ktorý sa jej začne pliesť do života.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 extrémne klesol na cene. Po zľave ho Slováci nakupujú ako na bežiacom páse

Hrajú: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson

Šťastný nový rok (New Year’s Eve)

Žáner: Romantický / Komédia

Príbeh filmu odohrávajúci sa v srdci New Yorku sleduje niekoľko párov i jednotlivcov. Ich životy sa vzájomne preplietajú. New Year’s Eve oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance a nové začiatky, ktoré sa odohrávajú počas najkúzelnejšieho večera roku.

Hrajú: Zac Efron, Lea Michele, Abigail Breslin 

Sám doma (Home Alone)

Žáner: Rodinný / Komédia

Keď Kevina jeho rodina zabudne na Vianoce doma, neprepadne panike. Práve naopak. Konečne môže robiť všetko to, čo má bežne zakázané. Jazdí po dome v korčuliach, prejedá sa zmrzlinou a pozerá neprístupné filmy. Jeho šťastie mu však pokazia dvaja zlodeji, ktorý si robia zálusk na dom McCallisterových. Kevin zachová chladnú hlavu a svoj dom pred zlodejmi ochráni.

Hrajú: Macaluay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.