Apple v týchto dňoch stavia svoj druhý Campus, ktorého súčasťou bude aj naozaj historická budova. Aj napriek tomu, že táto drevená stodola nemusí vyzerať nijako výnimočne, v skutočnosti bola postavená ešte v roku 1916, a tak bude mať v čase, kedy bude Apple Campus 2 dokončený, presne 100 rokov! Poslúžitie by mala ako budova k Jablkovému sadu.

Zmizla, no opäť sa vráti!

Táto 99 ročná budova bola súčasťou pozemku, ktorý Apple odkúpil od spoločnosti HP, aby na ňom mohol postaviť svoje nové sídlo. Tento pozemok je naozaj obrovský a patrí medzi najcennejšie v celom Sillicon Valley („Kremíkovom údolí“). Predtým tu okrem bývalého HP campusu stála aj farma Glendenning Barn, ktorej súčasťou bola táto stodola (Pre Cupertino mala táto farma veľký význam, vzhľadom na to, že tu kedysi stáli rozsiahle ovocné sady). Práve preto sa Apple rozhodlo, že túto stodolu ponechá na svojom pôvodnom mieste. Momentálne sa tam síce nenachádza, keďže bola celá rozobratá, no akonáhle sa ju podarí dať dokopy, vráti sa na svoje pôvodné miesto. Apple pri nej vysadí aj niekoľko ovocných stromov, ktoré sa budu okrem iného nachádzať po celom komplexe. Táto stodola, ktorá už onedlho opäť vyrastie a bude sa nachádzať poblíž fitness centra má slúžiť ako sklad. Apple má dokonca zásoby špeciálneho sekvojového dreva pre prípad, že by niečo nevyšlo a chybný kus budovy by bolo nutné vymeniť za nový. Pekné, no nie? 🙂

- Reklama -
Apple Campus 2 na mape - svetapple.sk
Apple Campus 2 na mape – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.