Pokiaľ ste ešte nikdy neboli v Apple Store, pravdepodobne by ste si mali pozrieť toto video. Neukazuje iba samotnú ikonickú predajňu v New Yorku. Vyobrazuje aj samotný proces nákupu. A to, že nemá nič spoločné s tým, s ktorým sa stretnete u nás ste si už asi stihli prečítať z nadpisu. Nákup v Apple Store na 5th Avenue v New Yorku po česky.

Nákup v Apple Store na 5th Avenue v New Yorku po česky

Pokiaľ plánujete navštíviť USA, nevynechajte ani kamenné pobočky spoločnosti Apple. Samozrejme len v prípade, že ste ich fanúšikom. Asi najväčší jackpot pre vás bude ale to, keď sa dostanete do New Yorku. Konkrétne do predajne Apple Store na 5th Avenue. Jedná sa o ikonickú sklenenú kocku, ktorá svoje priestory ukrýva vo svojom podzemí. Navyše táto kamenná pobočka prešla len prednedávnom modernizáciou. To znamená, že firma ju komplet celú na 2 roky zahalila, vymenila jej sklenené panely a prerobila interiér.

Ak ste tu teda už v minulosti boli ale teraz sa chystáte do New Yorku znova, nemali by ste si nechať uniknúť príležitosť opäť ho vidieť otvorený. Český YouTuber WhiteRabbit sa v tejto predajni ocitol a urobil celkom dobrú prehliadku ale aj recenziu. V podstate nám ukázal to, ako obchod vyzerá a ako prebieha nákup produktu. Prišiel si sem zakúpiť konkrétne hodinky Apple Watch Series 5. Ako môžete vidieť, obchod bol plný ľudí, akurát prebiehal začiatok predaja nových iPhonov.

Bolo vidieť, že ľudia sa sem chodia poprechádzať len tak. Nie len nakupovať. Prezerajú si nové produkty, zoznamujú sa s nimi a tiež čakajú na svoje nové zariadenia. Ak si však chcete kúpiť niečo konkrétne, neprebieha to tak, že si ho vezmete z pultu a odnesiete ho ku pokladní.

- Reklama -

V prvom rade musíte nájsť asistenta. Ten vás však stále ešte iba postaví do virtuálnej rady (priestory sú síce veľké ale pre obrovskú návštevnosť aj tak nestačia). Po tom ako prejde nejaký čas (na videu to bolo 10 minút) príde druhý asistent, ktorý s vami preberie produkt, ukáže vám ako funguje a následne vám ho objedná. Po tom ako ho objedná musíte ešte chvíľu čakať na to, kým ho tretí asistent donesie. Následne môžete požiadať druhého asistenta, ktorý je stále s vami o to, aby vám pomohol zariadenie nastaviť.

U nás sme na to zvyknutí trochu ináč

Celý tento proces na videu vám bude asi dosť neznámy. Ak ste ešte neboli v predajni Apple Store, zrejme ste sa s ním nestretli. YouTuber často opakuje, že mu príde nakupovanie komplikované. S tým súhlasíme a pri firme akou je Apple by niečo podobné nemalo existovať. Na druhú stranu ale Apple Store pravdepodobne nemá až takúto návštevnosť v inom období ako vtedy, keď sa predstavujú nové produkty. Navyše tento jeden je skutočne ikonický. Nechodia sem len zákazníci ale aj turisti. A aj to je zrejme dôvod, prečo je nákup zložitejší.

Ďalšia vec je tá, že pokiaľ by bola klientela na Slovensku podobná tej americkej, zrejme by to fungovalo úplne rovnako. Keďže u nás ale kapacitne zvládajú predavači vybavovať objednávky klasickým spôsobom pri pulte, nemusí byť nákup sprevádzaný čakaním ako na videu. Zaujímavé je tiež to, že v tomto Apple Store platíte priamo asistentovi, nie niekomu za pokladňou (na videu kartou).

Je to možno iný prístup ale predsa len ide aj o inú krajinu, iné mesto. Ak sa teda ocitnete v tomto Apple Store, určite sa tomu nečudujte. Je to normálne a ináč by to fungovať asi ani nemohlo…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here