V jednej z posledných aktualizácií aplikácie Instagram, predstavila spoločnosť nové funkcie. Jednou z nich je možné v Instagram Stories vysielať naživo video. Najskôr bola novinka dostupná iba v Spojených štátoch. To sa teraz zmenilo a Instagram sprístupnil možnosť live streamov celosvetovo. Má to však aj svoje nevýhody ako môžu byť napríklad nepríjemné upozornenia na live videá. Dnes si ukážeme, ako sa ich zbaviť.

Live videá po vzore Facebooku

Ak používaš Instagram, určite sa ti v poslednej dobe zobrazilo upozornenie o tom, že niekto vysiela naživo.  Na prvý pohľad sa môže jednať o šikovnú funkciu, pretože by ste sa o vysielaní inak dozvedeli jedine tak, že by ste priamo videli v Stories ikonu live streamu danej osoby.

V prípade, že sleduješ veľa ľudí, ktorí sú akívni, sa však môže stať, že upozornenia na tieto videá ťa doslova zaplavia, alebo ti minimálne prídu niekoľkokrát za deň, čo nemusí byť zrovna príjemné a taktiež to každému vyhovovať.

Takéto isté upozornenia sa spočiatku zobrazovali aj pri live videách na Facebooku, čo je pochopiteľné, kedže Instagram pod túto spoločnosť patrí. Napriek tomu vývojári tejto aplikácie ale našťastie mysleli na tento možný problém, preto priniesli možnosť vypnutia týchto upozornení. My ti teraz ukážeme ako na to! 🙂

Návod:

  1. Otvor aplikáciu Instagram
  2. Klikni na ikonu profilu v pravom dolnom rohu
  3. Choď do nastavení (v pravom hornom rohu)
  4. Teraz zvoľ „Nastavenia okamžitých upozornení
  5. V sekcii Živé videá upozornenia jednoducho vypneš
Prečítajte si tiež  Instagram bude bojovať proti nenávistným prejavom a falošným správam.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk