Instagram je v dnešnej dobe jedna z najpopulárnejších sociálnych sietí na svete. V súčasnosti má viac ako miliardu používateľov každý jeden mesiac a toto číslo rastie. Určite ste si aj vy všimli, že niektorí používatelia majú rozličné fotny alebo inými slovami štýl písma ako ostatní. Ako je to možné? My to vieme a naučíme to aj vás.

Na Instagrame defaultne iba s vlastným fontom

Možno ste si niekedy všimli, že ľudia, ktorých sledujete na Instagrame používajú iné fonty ako vy. Možno ste si chceli niekedy tiež zmeniť štýl písma ale nevedeli ste ako na to. Je to v podstate preto, lebo Instagram nič takéto neponúka, respektíve nemáte takúto možnosť v aplikácii (s výnimkou niekoľkých fontov v príbehoch).

Každopádne, fonty sa zmeniť dajú a štýl písma môžete prispôsobiť skutočne tomu čo potrebujete. Nie je to ani náročné. Šikovný používateľ to zvládne “raz-dva”. Poďte sa teda spolu snami pozrieť na to ako sa takáto jednoduchá zmena robí v návode nižšie.

Návod: Ako na Instagrame zmeniť písmo na profile ale aj v príbehu.

Pokiaľ ste teda pripravení na to, že si zmeníte font na vašom Instagrame, môžeme s tým začať. V prvom rade si ale budete musieť otvoriť internetovú stránku lingojam.com.

- Reklama -

Je jednoducho spracovaná a hneď na úvodnej strane môžete vidieť okienko, v ktorom je napísané “Text goes here…”. Kliknite naň a začnite písať to čo potrebujete premeniť na iný font. (#tip: môžete tiež z vášho profilu skopírovať popis a celý ho sem prilepiť).

Akonáhle ste ste to urobili, schovajte klávesnicu. Tá vám pod okienkom, do ktorého ste písali pravdepodobne schovávala druhé okno, v ktorom sa váš text premenil na niekoľko fontov. Vyberte si jeden z nich scrollovaním v okienku a následne ho kompletne celý skopírujte (dlho podržte prst na displeji) tak ako na fotografii nižšie.

Ako na Instagrame zmeniť písmo

Ako na Instagrame zmeniť písmo na profile?

Pokiaľ chcete zmeniť tento font na profile, postupujte takto. Otvorte si Instagram a prejdite na váš profil. V ľavej časti profilu si môžete všimnúť tlačidlo “upraviť”. Kliknite naň. Teraz sa vám otvoria nastavenia vášho účtu tak ako ho vidia ľudia, ktorí vás na Instagrame sledujú.

Otvorte políčko “Biografické…” a skopírovaný text sem prilepte (dlho podržte prst na displeji). Urobte všetky zmeny v profile, ktoré ste chceli urobiť. Ak ste skončili, potvrďte svoje kroky tlačidlom Hotovo v hornom pravom rohu. Teraz už je na vašom Instagramovom profile text napísaný iným fontom.

PS: rovnakým spôsobom si môžete písať trebárs aj popisy k fotografiám. Aj tu si môžete na Instagrame zmeniť font a použiť taký štýl písma aký nepoužíva nikto iný z vášho okolia!

Ako na Instagrame zmeniť písmo

Ako na Instagrame zmeniť písmo v príbehu?

V príbehoch si môžete zvoliť z niekoľko dopredu určených fontov od Instagramu. Urobíte to tak, že pri písaní textu v strede hore kliknete na zarámovaný názov fontu (na fotke ako “výrazné”). Stále sa však pohybujete iba v limitoch, ktoré vám povolí táto sociálna sieť. Ak sa chcete spoza týchto limitov vymámiť, urobte rovnaký postup ako pred tým.

Inými slovami otvorte stránku lingojam.com. Zadajte sem text, ktorý by ste si chceli pridať do príbehu a následne ho rovnako ako v predošlom postupe skopírujte. Teraz prejdite do aplikácie Instagram, otvorte si možnosť pridávať príbehy a kliknite na pridanie textu. Opäť rovnakým postupom jednoducho prilepte text v inom fonte a váš príbeh bude omnoho originálnejší.

Ako na Instagrame zmeniť písmo
Návod: Ako na Instagrame zmeniť písmo?

Nepoužívajte diakritiku…

Pokiaľ ste si celým týmto procesom popisovaným vyššie prešli, pravdepodobne ste narazili na problém s diakritikou tak ako my. Áno, väčšina s fontov, ktoré si môžete takto do svojho Instagramu skopírovať ju žiaľ nepodporuje.

Buď teda ostanete pri štandardnom fonte, ktorý sociálna sieť ponúka, a pri ktorom s ňou nie sú problémy alebo začnite používať texty, kde ju jednoducho nebudete uvádzať. Dá sa to. Chce to len trochu kreativity. Navyše ak chcete vystupovať trochu viac “medzinárodne”, diakritika vám určite nebude chýbať.

Ako na Instagrame zmeniť písmo
Návod: Ako na Instagrame zmeniť písmo?

Na záver vás už iba chceme poprosiť, pokiaľ poznáte aj iné stránky, na ktorých sa dá čerpať možno z iných druhov fontov ako ligojam.com, o ktorej píšeme aj v návode, dajte nám prosím vedieť v komentároch. Radi článok časom aktualizujeme a s našimi čitateľmi budeme zdieľať aj iné možnosti. Ďakujeme.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here