Určite viete o tom, že váš iPhone dokáže zaznamenať heslá a bezpečne ich pridať do systémovej funkcie kľúčenka, kde sú následne uložené. Niekedy sa stane, že jedno z týchto hesiel potrebujete preposlať druhej osobe. Ako to ale urobiť maximálne bezpečne, aby nedošlo ku žiadnemu zneužitiu? Máme pre vás jednoduchý návod, ktorý vám určite pomôže.

Posielanie hesla

V dnešnej dobe internetových útokov nie je práve najrozumnejšie zdieľať heslá cez sociálne siete a aplikácie. Nikdy neviete, kedy to môže využiť potencionálny hacker alebo iná nežiadúca osoba. Ak si napríklad predplatíte nejakú službu a chcete ju zdieľať s kamarátom, rodinným príslušníkom alebo kolegom, nie je nič nezvyčajné, že mu skrátka pošlete prihlasovacie meno (e-mail) a heslo.

Nakoľko má však Apple pomerne silné zabezpečenie, dá sa to urobiť aj trochu netradičným (no o to sofistikovanejším) spôsobom. Nebudete na to potrebovať žiadne dodatočné aplikácie a ani mimoriadne špeciálne postupy. Dôležité je však to, aby používateľ, ktorému dáta posielate stál vedľa vás. Všetko prebieha cez šifrovanú komunikáciu v rámci AirDropu. Ako na to?

Návod: Ako na iOS/iPadOS s niekym bezpečne zdieľať heslo?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom zariadení.
  • Kliknite na položku Heslá a účty.
  • Vyberte Heslá webstránok a appiek.
  • Vyberte konkrétnu stránku alebo appku, z ktorej chcete zdielať heslo.
  • Na vyobrazenom hesle podržte prst (ako keď chcete kopírovať).
  • Kliknite na možnosť AirDrop.
  • Vyberte osobu s ktorou chcete zdielať heslo.
  • Hotovo, druhý používateľ si toto heslo nájde vo svojej kľúčenke.
Návod: Ako na iOS/iPadOS s niekym bezpečne zdieľať heslo?
Návod: Ako na iOS/iPadOS s niekym bezpečne zdieľať heslo?
Prečítajte si tiež  Analytici sa zhodujú, že iPhone 12 príde bez nabíjačky a EarPods!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.