Spoločnosť Apple ponúka rozsiahle nastavenia svojho operačného systému, o ktorých ste možno ani nevedeli. Pokiaľ vám napríklad niekto zatelefonuje, zariadenie je schopné prečítať meno alebo číslo. V dnešnom návode sa môžete pozrieť na to, ako funkciu aktivovať.

Praktická funkcia premyslená do posledných detailov

Pri prichádzajúcom hovore nemáme vždy možnosť pozrieť sa na displej iPhonu a zistiť, kto nám presne volá. Predstavte si napríklad situáciu, kedy športujete, pracujete alebo šoférujete. V Apple na to samozrejme mysleli tiež a do iOS už dávno pridali nastavenie, ktoré vám pomôže.

Vďaka šikovnému triku donútite svoje zariadenie, aby vám prečítalo meno volajúceho alebo telefónne číslo. Vy tak viete určiť prioritu prichádzajúceho hovoru a pokiaľ sa jedná o niečo dôležité, urobíte si čas, aby ste ho zdvihli (prípadne odmietli).

Samotná funkcia ma na výber viacero možností. Nahlasovenie sa dá spustiť napríklad vo všetkých situáciách. Pokiaľ by vám ale vyhovovalo len vo chvíli, kedy máte na ušiach slúchadlá alebo šoférujete, dá sa to samozrejme individualizovať. Postup „ako na to“ nájdete nižšie:

Návod – Ako na iPhone aktivovať hlasové oznámenie toho, kto vám práve volá?

  • Otvorte si Nastavenia vo vašom zariadení.
  • Prejdite do sekcie Telefón.
  • Vyberte položku Oznamovať hovory.
  • Kliknite na jednu z troch možností (Vždy, Slúchadlá a auto, Len slúchadlá).
  • Hotovo. Akonáhle vám niekto zavolá, zariadenie vám oznámi o koho sa jedná!
Prečítajte si tiež  V USA kúpiš iPhone 7 od $499, má to ale háčik!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.