Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby bol jej mobilný operačný systém ešte lepší a inteligentnejší. Jedna z funkcií, ktorá do neho nedávno pribudla je aj automatické rušenie neznámych telefónnych čísel. Ide o nastavenie, ktoré môžete využívať cez víkend alebo počas celého týždňa. Pozrite sa ako funguje a kde ho presne aktivovať vďaka nášmu návodu.

Neznáme čísla vás otravovať nebudú

Pokiaľ si vážite svoj voľný čas a súkromie, následujúcu funkciu môžete veľmi pozitívne oceniť. Akonáhle si ju aktivujete, váš telefón vám nebude zvoniť v prípade, že vám niekto zavolá z neznámeho čísla. Všetky takéto telefonáty budú stíšené a následne odoslané do odkazovača. Samozrejme, že sa vám objavia v zozname posledných hovorov.

Po aktivácii nastavenia sa nemusíte báť, že budete automaticky nedostupný pre všetkých ľudí. Ak vám zavolá niekto, koho máte uloženého v kontaktoch, s kým ste v poslednej dobe telefonovali alebo ho iPhone akýmkoľvek spôsobom spozná (napríklad cez správy), hovor vám bude štandardne oznámený.

Táto funkcia je skvelá v prípade, že chcete mať cez víkend trochu pokoja od neznámych ľudí, no zároveň potrebujete byť na telefóne pre svoju rodinu, priateľov atď… Tak isto sa dá využívať aj počas celého týždňa, no z vlastných skúseností vám to radšej neodporúčame. Niektoré telefonáty (aj od neznámych čísel), môžu byť dôležité a vy ich cielene nezdvihnete. Ako toto nastavenie aktivovať sa dočítate nižšie:

Návod: Ako na iPhone zapnúť automatické rušenie neznámych telefónnych čísel?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom zariadení.
  • Prejdite do sekcie Telefón.
  • V spodnej časti menu vyberte položku Stíšiť neznáme čísla.
  • Prepnite posuvník do aktívnej polohy.
  • Hotovo.
Prečítajte si tiež  Ako by sa dal ešte lepšie poistiť iPhone proti krádeži?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -