Ako písať na Macu slovenské úvodzovky?

Počítače Mac sa síce ovládajú jednoducho, no z času na čas narazíme na problém, ktorý vie pekne potrápiť. Možno ste si to doposiaľ ani neuvedomovali, no v defaultnom nastavení máte pravdepodobne nesprávne úvodzovky.

Za normálnych okolností by sa mali používať „týmto spôsobnom“ – kedy prvá úvodzovka začína dole a druhá končí hore. V skutočnosti ich však zrejme používate týmto spôsobom – kedy obe úvodzovky začínajú hore.

- Reklama -

Zmena je pomerne jednoduchá a zvládnete ju za pár sekúnd. Nastaviť si môžete jednoduché úvodzovky ‚abc‘, ako aj dvojité úvodzovky abc.

  • Otvorte Nastavenia na Macu.
  • Kliknite na položku Klávesnica.
  • V pravej časti zaškrtnite Použiť dynamické úvodzovky a pomlčky.
  • Teraz si vyberte správny formát pre dvojité úvodzovky abc a následne pre jednoduché úvodzovky ‚abc‘.
  • Hotovo.

V tomto bode treba podotknúť, že sa ich použitie môže líšiť v závislosti od aplikácie alebo nastavenia internetovej stránky. Aby sme to upresnili, všetky vykonané zmeny z tohto návodu fungujú pre Pages, no s prehliadačom Chrome si nerozumejú.

Na záver nechávame priestor pre vaše postrehy a tipy, ako si ešte lepšie prispôsobiť úvodzovky na Macu. Pokiaľ máte v tomto smere nejaké znalosti, napíšte nám ich do komentára a my ich neskôr radi doplníme do tohto článku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.