Kybernetická bezpečnosť je téma, ktorá sa preberá čoraz častejšie a je to úplne oprávnené. Pokiaľ by sa vaše zariadenie dostalo do nesprávnych rúk, útočník by mohol narobiť veľké problémy. Našťastie sa však nemusí dostať k našim správam v aplikácii WhatsApp. Dajú sa zabezpečiť pomocou Face ID alebo Touch ID. Prečítajte si náš návod ako na to…

Bezpečnosť nadovšetko

Pokiaľ si vážite svoje súkromie a osobné údaje, mali by ste zbystriť pozornosť. Ak nechcete, aby si niekto čítal súkromnú konverzáciu bez vášho vedomia, máme pre vás riešenie.

- Reklama -
https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Aj WhatsApp ponúka rozšírené možnosti zabezpečenia tak ako napríklad mnohé bankové appky. Ku obsahu v nej sa teda budete vedieť dostať len po zadaní hesla alebo autorizovaní sa prostredníctvom Face ID a Touch ID. V dnešnom krátkom návode vám ukážeme, ako si viete túto bezpečnostnú funkciu aktivovať behom niekoľkých sekúnd. Poďme na to…

Návod: Ako zabezpečiť WhatsApp pomocou Face ID/Touch ID?

  • Otvorte aplikáciu WhatsApp a prejdite do sekcie Nastavenia
  • Kliknite na položku Účet
  • Kliknite na položku Súkromie
  • Kliknite na položku Uzamykanie obrazovky (v dolnej časti)
  • Vyberte možnosť Vyžadovať Touch ID/ Face ID
  • V dodatočnom nastavení si viete vybrať, ako často sa má vyžadovať vaša autorizácia.

Dôležitá informácia: Aj napriek tomu, že máte svoj WhatsApp chránený Face ID/ Touch ID, stále budete môcť odpovedať na správy a prijímať hovory.

Návod: Ako zabezpečiť WhatsApp pomocou Face ID/Touch ID?
Návod: Ako zabezpečiť WhatsApp pomocou Face ID/Touch ID?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.