Funkcia rozpoznávania hudby v iOS/iPadOS

Možno ste o tom nevedeli, no spoločnosť Apple získala Shazam ešte v roku 2017 za 400 miliónov dolárov. Tento softvér dokáže na základe melódie a ďalších prvkov detegovať skladbu v priebehu niekoľkých sekúnd. Na všetko potrebujete len internet a hrajúce rádio, prípadne iné médium.

Samotná technológia je ponúkaná ako aplikácia na všetkých platformách. V Cupertine to ale s príchodom iOS 14.2 a iPadOS 14.2 povýšili na ďalšiu úroveň a Shazam zakomponovali priamo do ovládacieho centra. V tomto návode vám ukážeme, ako ho sem vložiť. Poďme na to.

Návod: Pridajte si funkciu rozpoznávania hudby do ovládacieho centra v iOS/iPadOS

  • Otvorte si Nastavenia na svojom iOS/iPadOS zariadení.
  • Kliknite na položku Ovládacie Centrum.
  • V spodnej časti vyberte Rozpoznávanie hudby a kliknite na zelené tlačidlo „+“ v ľavej časti.
  • Položka sa vám premiestnila vyššie do sekcie Zahrnuté ovládacie prvky, kde ju môžete premiestňovať (cez tri horizontálne paličky v pravej časti) alebo odstrániť (červeným tlačidlom „-“ v ľavej časti).
  • Otvorte ovládacie centrum a kliknite na ikonku Shazam.
  • Teraz sa začalo rozpoznávanie hudby.

To je z tohto návodu všetko. Ako môžete vidieť sami, pomerne jednoduchým spôsobom si uľahčíte každodenný život. Na záver však prinášame ešte jeden tip a tým je hlasová asistentka Siri. Stačí jej zadať anglický povel a ona vám ochotne deteguje skladbu vo vašom okolí. Napíšte nám do komentára, či využívate aplikáciu Shazam.

Prečítajte si tiež  Google Chrome ukradol Safari túto funkciu: Budete to, ale milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -