Spoločnosť Apple v posledných rokoch rieši nedostatočnú výdrž batérie vo svojich mobilných zariadeniach jej zásadným zväčšovaním. Čo však robiť v prípade, keď má človek starší model? Presne to vám prezradí nasledujúcich 7 spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie na každom iPhone.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

- Reklama -

1. Skontrolujte, ktoré aplikácie míňajú najviac energie

Pokiaľ chcete ušetriť, v prvom rade musíte zistiť, kde najviac míňate. Jedným zo 7 spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie na iPhone je kontrola, ktoré apky majú najvyššiu spotrebu.

Prejdite do Nastavenia > Batéria a skontrolujte „Využitie batérie na apku“.

Vo vyššej časti tejto sekcie uvidíte aj podrobné grafy stavu batérie, nabíjania ako aj aktivity. Taktiež si môžete prepnúť dva režimy zobrazenia a to buď „Posledných 24 hodín“ alebo „Posledných 10 dní“.

Práve druhý menovaný režim bude mať pre vás väčšiu výpovednú hodnotu pri budúcej snahe ušetriť nejaké to percento.

2. Aktivujte režim slabej batérie a skontrolujte stav batérie

Azda najjednoduchším spôsobom, ako predĺžiť životnosť iPhonu na jedno nabitie je aktivácia režimu slabej batérie. Telefón po tomto automaticky pozastaví načítanie pošty, obnovenie aplikácií na pozadí, automatické sťahovanie a ďalšie drobnosti.

Prejdite do Nastavenia > Batéria > Režim slabej batérie.

Alternatíva: Pokiaľ budete pravidelne používať režim slabej batérie, je užitočné vytvoriť si rýchly prístup priamo z ovládacieho centra. Prejdite do Nastavenia > Ovládacie centrum > Ďalšie ovládacie prvky a potom kliknite na zelenú ikonu „+“ vedľa položky „Režim slabej batérie“.

Upozornenie: Môže sa stať, že režim slabej batérie už v ovládacom centre budete mať. V takom prípade sa pri ňom zobrazí červená ikona „-„.

Nepodceňujte zdravie batérie 

A ak máte pocit, že váš starší model už nefunguje tak ako kedysi, otvorte si Nastavenia > Batéria > Zdravie batérie. Ak je táto hodnota nad 80 % a displej ukazuje „Maximálny výkon zariadenia“ – všetko je v poriadku.

Pokiaľ by ste však mali nižšie zdravie batérie, odporúčame vám zájsť do servisu na výmenu akumulátora. Viac sme sa téme zdravia a stavu batérie venovali v tomto článku.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no na iPhone si viete skontrolovať dokonca aj počet nabíjacích cyklov. Táto informácia má ale z nášho pohľadu menšiu výpovednú hodnotu ako zdravie batérie, nakoľko niekedy nemusí byť presná…

3. Nastavte si kratší interval na automatické uzamykanie obrazovky

Drobné percentá batérie môžete ušetriť aj rýchlejším uzamykaním obrazovky. Je pravdepodobné, že tento interval máte defaultne nastavený na 1 až 2 minúty. Takisto to však môže byť aj 5 minút či dokonca „Nikdy“ (iPhone sa zamkne až vtedy, keď stlačíte Lock Button).

Prejdite do Nastavenia > Displej a jas > Uzamykanie > Vyberte si čas.

V prípade, že chcete predĺžiť výdrž batérie vám odporúčame nastaviť si maximálne 30 sekúnd. Telefón bude menej svietiť, čo si logicky vyžaduje aj menšie nároky na spotrebu energie. Na strane druhej to ale môže byť pre niektorých používateľov nepohodlné.

4. Nepodceňujte teplo a chlad 

Ako uvádza spoločnosť Apple na svojich oficiálnych internetových stránkach, ideálna okolitá teplota pre iPhone a ďalšie zariadenia je 16 ° až 22 ° C. Pokiaľ svoj smartfón používate dlhodobo pri teplotách nad 35 °C, existuje pravdepodobnosť, že to „poškodí batériu“.

Netreba tiež zabúdať, že pomerne vysoká teplota vzniká aj v čase nabíjania. To samo osebe nemusí byť problémom, pokiaľ sa zariadenie nenachádza v kryte. V prípade, že sa začne iPhone prehrievať, radšej ho z ochranného puzdra vyberte.

Teploty pod 0 ° C môžu dočasne skrátiť životnosť akumulátora, pričom sa váš iPhone začne vypínať. Ak žijete v podnebí s chladnými teplotami, držanie zariadenia bližšie ku telu vo vnútornom vrecku bundy vám môže pomôcť.

5. Vypnite osviežovanie apiek na pozadí

Hoci režim slabej batérie vypína osviežovanie apiek na pozadí vo všetkých smeroch, aj s týmto nastavením sa môžete sami pohrať. V rámci „normálneho“ používania si viete nastaviť, ktoré apky sa majú obnovovať, a ktoré naopak nie.

Prejdite do Nastavenia > Všeobecné > Osviežovanie apiek na pozadí

V nastaveniach tiež nájdete možnosť Wi-Fi alebo Wi-Fi a mobilné dáta. V rámci nej si vyberiete, pri akom pripojení sa môžu apky osviežovať. To zároveň nemá vplyv len na výdrž batérie ale aj na spotrebu mobilných dát.

Nezabúdajte však, že nastavenie Wi-Fi a mobilné dáta je pravdepodobne to najlepšie z komfortného hľadiska!

6. Upravte prístup ku polohe pri jednotlivých apkách

Možno si to ani neuvedomujete, no využívanie lokalizačných služieb vo vašom zariadení spotrebúva pomerne dosť energie. Aj keď je to dobrá funkcia, nie vždy ju musíte mať aktivovanú pri úplne všetkých apkách. Pamätajte, že jej prispôsobením nemusíte šetriť iba batériu ale aj spotrebu mobilných dát.

Prejdite do Nastavenia > Súkromie > Lokalizačné služby a aktualizujte oprávnenia pre jednotlivé apky aplikácie.

Našim odporúčaním je aby ste zrušili možnosť prístupu ku vašej polohe „Vždy“ a zmenili ju na „Pri používaní apky“. Verte alebo nie, úspora sa môže týmto drobným trikom pohybovať pokojne aj na úrovni 10 % denne!

7. Vyhnite sa náročným aplikáciám

Pexels/Cottonbro (7 spôsobov, ako predĺžiť výdrž batérie na každom iPhone)

Hoci sú všetky vyššie uvedené postupy pekné a určite vám pomôžu, nikdy netreba zabúdať na to, že najviac batérie ušetríte v čase, keď svoj telefón necháte odpočívať v stand-by režime.

Inými slovami tým chceme povedať, že v situáciách, kedy skrátka potrebujete dlhšiu výdrž na jedno nabitie nepúšťajte apky, pri ktorých je potenciál vysokej spotreby energie.

Nie sú to len hry ale napríklad aj rôzne navigačné služby, sociálne siete, e-mailový klienti, Video Face Time hovory atď… Pokiaľ si od nich dáte prestávku, veríme, že docielite to čo potrebujete.

Ak máte ďalšie tipy ako ušetriť nejaké to percento batérie, dajte nám o nich vedieť do komentára. Radi tento článok časom aktualizujeme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.