Vírus v kalendári v iPhone či iPade

Pokiaľ sa vo vašom kalendári objavil vírus, neprepadajte panike. Hoci táto situácia nie je príjemná, v zásade vás nijako neohrozuje. Do aplikácie sa zvyčajne dostane po návšteve podozrivej internetovej stránky, kde omylom kliknete na tlačidlo odoberať. Následne sa do vášho kalendára pridá udalosť, na ktorú ste často upozorňovaní formou automatickej notifikácie.

Pokiaľ ju ignorujete, prejavovať sa bude len ako klasický a neškodný spam. Chybu však môžete spraviť vtedy, keď kliknete na odkaz (smerujúci na pochybnú internetovú stránku) alebo na reklamu, ktorá je súčasťou upozornenia. Ak ste to už náhodou urobili, za žiadnych okolností na týchto stránkach nepoužívajte osobné alebo prihlasovacie údaje ku vašom účtom (napríklad Facebook, Google, iCloud a podobne). Môžete si narobiť problémy.

V najbližších riadkoch si ukážeme, ako tento nechcený „malware“ odstrániť z kalendára. Postup je našťastie veľmi jednoduchý a potrvá vám to len niekoľko sekúnd. Poďme na to.

Návod: Zbavte sa vírusov v aplikácii Kalendár na iOS

  • Zoberte „nakazené“ iOS alebo iPadOS zariadenia a otvorte aplikáciu Nastavenia.
  • Teraz vyberte položku Kalendár a v nej otvorte Účty.
  • Pokračujte tlačidlom Odoberané kalendáre.
  • Vyberte kalendár s podozrivým menom (ktorý vám robí problémy).
  • Po jeho otvorení pokračujte tlačidlom Vymazať účet.
  • Vo vyskakovacom okne opäť zvoľte Vymazať účet.
  • Hotovo.

Pokiaľ ste postupovali správne, otravných spamov by ste sa mali raz a navždy zbaviť. Pri najbližšom prezeraní internetových stránok dávajte pozor na čo klikáte, aby ste tento postup nemuseli opakovať. Hackeri sa vás poväčšine snažia dotiahnuť ku určitej forme pishingu. S tým môžu mať problémy predovšetkým starší a neskúsení používatelia.

Prečítajte si tiež  Vďaka tejto funkcii v iOS 16 už nemusíte overovať svoju identitu cez otravné kódy CAPTCHA
Môže ťa zaujímať
- Reklama -