CEO spoločnosti Sony, Hiroki Totoki verejne prezradil, že je pre firmu ťažké udržať krok s aktuálnym dopytom po konzolách PlayStation 5. Situácia s problematickými dodávkami môže trvať až do roku 2022, čo je veľmi znepokojivá informácia pre všetkých fanúšikov.

Technologický gigant bojuje na jednej strane s problémami pri výrobe a na strane druhej s obrovským záujmom zo strany zákazníkov. Do 31. marca sa mu podarilo predať len 7,8 milióna kusov PS5, pričom dnes na svoju konzolu čakajú ďalšie desiatky miliónov ľudí po celom svete. Aj napriek tomu, že predošlé informácie boli optimistické, Totoki je pomerne vážny.

Výroba sa môže postupne zrýchliť ale nie je to isté

Firma už dlhodobo komunikuje zhoršenú dostupnosť tým, že počas celého roka 2021 sa bude postupne navyšovať výroba a do obehu sa dostane väčšie množstvo konzol. Teraz to ale vyzerá tak, že sa vôbec nič nezmení a dostupnosť bude ideálna až niekedy za 12-24 mesiacov. To je skoro nepredstaviteľné.

Ako uvádzajú zahraničné média, je veľmi pravdepodobné, že sa ponuka PS5 v istom momente zlepší a kúpiť si ho bude môcť snáď úplne každý (ešte tento rok). V blízkej dobe, počítajúcej niekoľko mesiacov však môžeme na niečo podobné úplne zabudnúť.

Napíšte nám do komentára, ako ste na tom s PlayStation 5 vy. Podarilo sa vám ho zakúpiť alebo ste na čakacej listine?

Prečítajte si tiež  Apple zavedie limit pre počet vlastných pozadí v iOS 16. Naplniť ho sa vám však určite nepodarí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTheVerge
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.