Neil Young je hudobník, ktorý nikdy nemal v láske zakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa, kvôli jeho hudobnej knižnici iTunes. Nepáčila sa mu kvalita hudby, ktorú táto služba ponúkala, no akonáhle si vypočul svoju hudbu v Apple Music, komentoval to ešte horšie. Podľa jeho názoru je kvalita doslova príšerná a nedá sa počúvať. Jeho hudba by už v Apple Music dokonca ani nemala figurovať !

Príšerná kvalita

Neil Young dnes vyjadril otvorenú kritiku služby Apple Music, ktorú Apple predstavilo asi mesiac dozadu. Nová streamovacia služba totižto nepodporuje formáty ako FLAC a tak je kvalita hudby podstatne nižšia ako kvalita, ktorú si môže človek vypočuť na platni alebo na spomínanom nestratovom formáte FLAC. Neil sa na túto tému vyjadril štýlom, že jednoducho nemôže dovoliť, aby bola jeho hudba natoľko znehodnotená práve stramovacou službou a tak svoju hudbu zo služieb Apple Music, Tidal či Spotify vymazal. Minimálne tak to komentoval, avšak pri našej „námatkovej“ kontrole sme jeho hudbu v Apple Music predsalen našli.

Je možné, že hudba zmizne až po tom, čo skončí nejaké obdobie, v ktorom je s Apple zazmluvnený. Podľa jeho názoru je kvalita zlá avšak neznamená to, že sa jeho hudba do streamovacích služieb nevráti. Neil povedal, že akonáhle sa kvalita zlepší, svoju hudbu do služieb vráti, teraz však nechce znižovať jej hodnotu tým, že sa bude nachádzať v spomínaných službách.

Neil Young stále v Apple Music figuruje! - svetapple.sk
Neil Young stále v Apple Music figuruje! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.