Netflix pripravuje „Shuffle Play“

Mnohí z nás sa z času na čas dostávame do situácie, kedy nám nie je nič po chuti. Chceme si pozrieť nejaký film, dokument či seriál, ale nevieme aký. V tomto by mohla pomôcť nová funkcia „Shuffle Play“, umožňujúca spustiť náhodný obsah, vygenerovaný špeciálne pre nás.

Netflix testuje vylepšenie už niekoľko mesiacov a po úspešných výsledkoch oznámil, že ho zverejní pre všetkých používateľov v prvej polovici roka 2021. Informácia prišla pri príležitosti ohlasovania ziskov zo 4. štvrťroka 2020.

Portál TechCrunch uviedol, že používatelia získajú veľké tlačidlo „Shuffle Play“ na domovskej obrazovke, hneď pod ikonou profilu. Akonáhle naň kliknete, streamovacia služba začne s prehrávaním náhodného obsahu, ktorý by sa vám mohol zapáčiť.

V praxi sa vám teda spustí napríklad film, ktorý ste nedávno začali sledovať alebo ste si ho uložili, prípadne niečo iné, čomu ste sa už v minulosti venovali (seriál, dokument atď). Shuffle Play sa momentálne testuje len v aplikácií pre televízory, no s iným názvom príde aj na ďalšie platformy.

Napíšte nám do komentára, či túto novinku oceníte, alebo vám príde zbytočná. Za nás sa jedna o super nápad, ktorý poskytne predplatiteľom rovnaké možnosti ako rovnomenná funkcia pri prehrávaní hudby Apple Music alebo Spotify.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako v aplikácii Safari (iOS 15) nastaviť vlastné pozadie?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.