To, že Apple produkty bývajú častokrát už od výroby veľmi nedostupné vieme. Taktiež vieme, že sú nedostupné aj po stránke ceny. Konkurencia väčšinou ponúka viac za menej, no to už je iná debata. Apple Pencil určite nepatrí medzi najlacnejšie stylusy na trhu. To ale neznamená, že ju nikto nechce. Je o ňu obrovský záujem a uvedomujú si to aj predajcovia na eBay. Ceny, ktoré za ňu pýtajú sú až neuveriteľne vysoké!

Apple Pencil ako nedostupný tovar

Apple Pencil je pravdepodobne populárnejšia ako čakalo aj samotné Apple a tak teraz spoločnosť bojuje s nedostatkom vyrobených kusov, ktoré sa snaží čo najrýchlejšie distribuovať priamo svojim zákazníkom. To medzitým využívajú predajcovia na eBay, ktorí sa nejakým spôsobom stihli k Apple Pencil dostať, no pod vidinou zisku ju veľmi radi predajú.

- Reklama -

Pýtajú čiastky, ktoré prevyšujú kúpnu cenu až 4-5x. Rozprávame sa tu o 400-500$ za kus, čo je skutočne veľa. Najmä ak si vezmeme do úvahy, že na to, aby sme mohli ceruzku vyskúšať stačí počkať zopár dní či týždňov.

Apple Pencil se na eBay prodává až 3-krát dráž

Zdroj: appadvice.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.