Moderné technológie nám umožňujú veci, ktoré kedysi možné neboli. Všetci vieme, aká je momentálne situácia vo svete. K tomu všetkému sa žiaľ pridal aj pád ukrajinského lietadla na území Iránu. Zahynulo všetkých 176 ľudí. Informácia o zastrelení bola najskôr vylúčená. Dnes sa však objavuje video, ktoré to údajne zachytáva na video.

Niekto natočil na telefón údajne zostrelenie ukrajinského lietadla

K najnovšiemu videu sa dostala redakcia The New York Times, ktorá ho aj zverejnila na svojom webe. Ukazuje v ňom neznámy objekt letiaci oblohou, ktorý následne zasiahne iný objekt. V tomto momente nastane výbuch. Podľa niektorých svetových médii mohlo ísť práve o raketu zem-vzduch a ukrajinské lietadlo. K celej situácii si vyjadril aj Kanadský premiér (na palube sa okrem iných v tom čase nachádzalo aj 63 Kanaďanov).

Ten tvrdí, že lietadlo bolo zostrelené Iránom, pričom sa odvolal na tajné služby a spojencov krajiny. Vo vyhlásení ale doplnil, že nemuselo ísť o úmyselné zostrelenie. Ešte si budeme musieť asi chvíľu počkať na to, kým sa dozvieme, kde je vlastne pravda. Každopádne renomované médium The New York Times hovorí o tom, že video, ktoré bolo zverejnené je autentické. Vyzerá to tak, že tento 19 sekundový záber natočil používateľ len náhodou.

Niekto natočil na telefón údajne zostrelenie ukrajinského lietadla
Niekto natočil na telefón údajne zostrelenie ukrajinského lietadla – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here