Spoločnosť Apple pravdepodobne pripravuje ďalšiu verziu svojho „hobby“ produktu Apple TV. Presný dátum príchodu novej genercie tejto televízie zatiaľ stále nepoznáme, no predpokladáme, že môže byť predstavená niekedy počas júnovej WWDC, kedy uvidíme aj nový iOS 9.

Nová Apple TV

Aj keď o novej Apple TV zatiaľ nevieme prakticky nič oficiálne, v kuloároch sa šepká, že prinesie nové funkcie a možnosti. A to nie hocijaké! Tak napríklad, jej srdcom by mal byť najnovší čip Apple A8, ktorý nachádzame v súčasných iPhonoch či jeho vylepšenú verziu v iPade Pro. Ďalšou zaujímavosťou by malo byť hlasové ovládanie pomocou Siri, ktoré bude zrejme dostupné opäť raz len v Angličtine a iných cudzích jazykoch.

- Reklama -

Vďaka pomerne výkonnému čipu, ktorý by mal na FullHD obrazovke zvládať najnovšie herne tituly rovnako dobre, ako napríklad na takom iPhone 6 Plus. Nová televízia ponúkne možnosť nákupu v internetovom obchode AppStore. Posledná zaujímavá správa hovorí o tom, že budúci model Apple TV ponúkne omnoho viacej vstavanej pamäte, ako jej súčasná verzia. Tá ponúka len 8GB, čo znamená, že sa môžme tešiť na rozšírenie medzi 16-128GB. (Dokonca je možné, že sa cena bude odvíjať od pamäťovej varianty).

Každopádne, tieto správy znejú veľmi dobre a my dúfame, že Apple už konečne Apple TV updatuje, vzhľadom na to, že v ponuke svieti ako mierne zastaralý produkt. Príchod novej generácie by opäť raz mohol zlepšiť jej predaje!

Apple TV - svetapple.sk
Apple TV – svetapple.sk

Zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.