Nová Apple TV nám už viac-menej klope na dvere a je najvyšší čas zosumarizovať si všetky informácie a technické špecifikácie, ktoré sa nám o tomto zariadení podarilo za posledné mesiace získať. 9to5mac.com sa navyše dnes dostal k ďalším dôležitým informáciám týkajúcich sa tohto produktu a práve preto vieme takmer všetko čo potrebujeme na to, aby sme ti mohli priniesť takýto článok.

Výkon

Nová Apple TV bude zaručene niekoľko násobne výkonnejšia ako jej predošlá verzia, ktorá dnes oslavuje prakticky už tri roky od svojho predstavenia. Pod jej „kapotou“ bude pracovať procesor Apple A8, ktorý poznáme aj z dnešných iPhonov 6 a 6 Plus. Je možné, že nová Apple TV poskytne vyšší výkon, ako súčasný iPhone nakoľko je pripojená priamo na zdroj a tak procesor nemusí byť oklieštený na výkone s cieľom znížiť spotrebu energie.

- Reklama -

Žiaľ, ani pomerne vysoký výkon vraj nebude stačiť na to, aby sme v tomto zariadení videli prehrávanie 4K videí. Používatelia si budú musieť vystačiť s klasickým FullHD, čo však nie je nič tragické. 4K televízory síce začínajú byť dostupnejšie ale stále nie sú natoľko dostupné aby si ich mohol dovoliť každý. Pokiaľ si ich aj niekto kúpi, ich kvalita je výrazne nižšia.

Cena, pamäť a stream

Nová Apple TV ponúkne pomerne dobrú cenovku aj keď bude o trošku vyššia ako po predstavení súčasnej generácie. Vtedy stala „krabička“ 99 $. Nová Apple TV vyjde na 149 $, ponúkne však omnoho viac ako len sledovanie obsahu cez internet. Vďaka internému úložisku (16GB) by sme sa mali dočkať inštalácie rôznych aplikácií či hier z App Store. Aj keď je pravda, že 16GB nie je práve najviac, služba by mala fungovať tak, že väčšinu obsahu bude streamovať z internetu tak, ako napríklad pri nových hracích konzolách. Tým stačí len 10% hry na to aby ste ju mohli hrať. 16GB teda nebude problém!

Čo sa týka tejto novinky, pôjde predovšetkým o streamovaný obsah a nebude to len streamovanie hier ale aj iných aplikácií. Taktiež budú streamované filmy či seriály a služba ponúkne aj pokročilejšiu asistentku Siri, ktorá bude pri ovládaní kľúčovou súčasťou Apple TV 4. generácie.

Prečítaj si tiež: Rusko varuje pred Selfie originálnym spôsobom!

Práve preto sa dočkáme ovládača, ktorý má byť len tak mimochodom vo farbe Apple TV (žeby Apple predstavilo viacfarebné varianty?). Ovládač bude samozrejme s Touch ID a okrem iného sa na ňom bude nachádzať aj mikrofón či reproduktor! Všetko uvidíme už 9. septembra!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.