Hodinky od Apple sú určite jedným z najkrajších zaridení, aké spoločnosť tento rok predstavila. Majú však jeden problém. Ich výkon je na naozaj veľmi nízkej úrovni čo zapríčinilo, že bez blízkosti vášho iPhonu budú prakticky nepoužiteľné. Pozrite si bližšie informácie o tom, ako budú hodinky fungovať a odkiaľ budú čerpať výkon, ktorý im chýba.

Šablóny

Aj napriek tomu, že to pre niektorých vývojárov môže byť plus, keďže nemusia vytvárať nové prostredie, pre iných to je naopak mínus, že pri tvorbe aplikácií sú naozaj obmedzený. Totiž, aplikácie do WatchKitu budú môcť využívať len niekoľko druhov dizajnu. Apple ide hlavne o jednotnosť aplikácií, výkon a samozrejme lepšie ovládanie.

apple-watch-pictures011

Bez spárovania ani na krok

A práve sme sa dostali pravdepodobne k najväčšiemu problému Jablkových hodiniek. Ako sme už totiž vyššie písali, ich výkon je veľmi slabý a preto nebudú stíhať všetky procesy naraz či náročnejšie aplikácie. Nič sa nebojte, Apple už vymyslelo spôsob, ako vyriešiť výkon a tak budú aplikácie v podstate len streamované do hodiniek cez Wi-Fi z vášho iPhonu v praxi to znamená, že vy síce budete používať hodinky, no v skutočnosti pôjde všetko cez váš iPhone, ktorý bude namiesto nich pracovať. Okrem toho, že sa vyrieši problém s výkonom a zlepšiť by sa mala aj výdrž samotných hodiniek, keďže HW a teda batéria bude menej zaťažená.

apple-watch-pictures008

Pravdepodobne až ďalšia generácia hodiniek, ktorá by mala na trh prísť až začiatkom roka 2016 bude plne sebestačná a aplikácie v nej nebudú musieť fungovať cez iPhone!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.