Touch ID senzor, predstavený v septembri minulého roka bude odolnejší. China Times tiež tvrdí že TSMC začal s rozširovaním svojej haly na výrobu týchto snímačov.

Odolnosť

Zatiaľ jediným zariadením, v ktorom môžeme Touch ID používať je iPhone 5S. Senzor je naozaj výborný a používatelia si na nový spôsob odomykania a platenia v iTunes rýchlo zvykli. Tento senzor má však taktiež svoje slabiny. Jednou z hlavných je povrch, ktorý prekrýva zafírové sklíčko. Práve to sa často krát poškriabe a senzor prestane reagovať na váš odtlačok prsta. V novej generácií iOS zariadení by sme sa tak mali dočkať zvýšenia kvality povrchu Touch ID.

Touch-ID-Fingerprint-pattern-types
Body, vďaka ktorým snímač rozpoznáva prst. z ľava oblúky/kruhy/lôžka – svetapple.sk

Výroba

Senzory bude podľa China Times vyrábať TSMC. Práve táto spoločnosť mala údajne nedávno začať s rozširovaním svojej továrne na výrobu novej generácie snímačov odtlačkov prsta. Apple tento rok plánuje vyrobiť 120 miliónov kusov senzorov. Šlo by tak o 233% nárast. Jedným z hlavných dôvodom tohoto obrovského nárastu by mal byť iPad mini s retina displejom a iPad Air 2. Práve v týchto zariadeniach sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme senzora odtlačkov prsta, čo by mohlo byť aj hlavné lákadlo, prečo si novú generáciu tabletov kúpiť! Okrem nich sa s ním samozrejme stretneme aj v iPhone a síce z nižšou pravdepodobnosťou no možno aj v iPode Touch.

ipad_5_touch_id_mockup_hero_4x3
Takto bude zrejme vyzerať iOS rodina na konci tohto roka. Samozrejme, že 5S nám nahradí iPhone 6. – svetapple.sk

Zdroj:www.chinatimes.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.