iOS 11 bol predstavený pár mesiacov dozadu a v súčasnosti prebieha po celom svete jeho betatestovanie či už vo vývojárskej verzii alebo vo verzii určenej pre verejnosť, ktorá si chcela systém vyskúšať tiež. iPad pred niekoľkými rokmi dostal nové možnosti vďaka multitaskingu, čím sa ovládanie posunulo na celkom inú úroveň. To, čo je dobré sa dá ale vždy časom zlepšiť a to platí aj v tomto prípade. Pozri sa na to, aký je multitasking v iOS 11.

iOS 11 a multitasking

Predovšetkým tu môžeme vidieť, aké veci sa budú dať s multitaskingom robiť. Je vylepšený, zobrazenie viacerých aplikácií je pre iPad veľmi dôležité a žiaľ, veľmi by sme ho privítali napríklad aj na iPhone, kde by sme mohli napríklad na modeli 7 Plus pracovať s textom cez Safari, no a zapisovať si poznámky do poznámkového bloku.

Ďalšia vec, ktorá nám vadí, je napríklad odpisovanie počas sledovania videa. Video by sa mohlo dať na hornú časť 5,5″ displeja a Messenger alebo Správy na tú dolnú. Nič by sa nepokazilo, len by sa nám s telefónom omnoho lepšie pracovalo a o to predsa ide. Uvidíme, či to Apple pochopí, snáď časom.

Prečítajte si tiež  Jablková filmová služba stále narastá. Apple TV+ ohlasuje spoluprácu s Comcast
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.