Na najväčšej udalosti prvého polroka pre spoločnosť Apple sme sa dozvedeli novinky, ktoré sa už tradične týkajú softvéru od Apple. Štyri operačné systémy pre štyri rozdielne zariadenia boli spomenuté počas WWDC, medzi ktoré patrí aj tvOS, teda operačný systém pre Apple TV. Tak ako ostatné, aj tento systém nás potešil mnohými zmenami, ktoré si používatelia Apple TV budú  užívať od tohtoročnej jesene.

Novinky v tvOS

Samotný systém prešiel od svojho uvedenia mnohými zmenami a dá sa povedať, že jedna z tých najväčších dorazila do obývačiek s Apple TV minulý rok, kedy boli počas WWDC predstavené úplne nové aplikácie určené pre tvOS, lepšia integrácia s iPhonom či iPadom a samozrejme aj nové funkcie.

- Reklama -

Aplikácie sú podľa Apple budúcnosťou televízie a v systéme tvOS je možné využiť už viac než 1300 video kanálov či streamovacích služieb, či napríklad viac než 6000 aplikácií určených pre tento systém. Je to obrovský nárast, keďže podpora natívnych aplikácií bola spustená len pred siedmymi mesiacmi.

Remote Control pre iOS

Tohtoročné novinky sa týkajú najmä rozšírenia poskytovaných on-line služieb týkajúcich sa streamovania filmov, seriálov či spravodajstva, rovnako aj predstavenie novej aplikácie pre ovládanie Apple TV určenú pre iPhone. Vďaka ovládaniu, Siri, dotykom a klávesnici tak máš v ruke plnohodnotný diaľkový ovládač, ktorý je stále s tebou a stačí, ak otvoríš spomínanú aplikáciu a obsah z Apple TV máš na dosah ruky.

Siri

Vylepšení sa dočkala Siri nielen v iOS či debutom v macOS, v tvOS je možné používať rozšírené vyhľadávanie napr. v kategóriách filmov či seriálov a podľa dát z Apple, Siri urobila až 650 000 podobných vyhľadávaní za spomínaných sedem mesiacov. Poteší aj integrované vyhľadávanie pomocou Siri na YouTube, novinka nazvaná Live Tune-in dostupná aj na iPade či Single sign-on.

Dark Mode

To, čoho sme sa nedočkali pri iOS prišlo na Apple TV. Po novom si budeme môcť na Apple TV nastaviť aj Dark Mode tak, ako napr. na Macu. Toto nastavenie určite kvitujeme, nakoľko sa nám zdá podstatne elegantnejšie ako bežný režim. Navyše, k súčasným premakaným dizajnom televízorov sa viac ako hodí. Snáď sa niečoho podobného dočkáme nakoniec aj v iOS.

Aj keď Apple TV nie je u nás tak rozšírená, ako iné produkty služby od Apple, takáto aktualizácia systému a taktiež aj opravy chýb potešia nejedného jej používateľa. Všetky tieto novinky a funkcie sú fajn, no absencia podpory slovenčiny v Siri je stále veľký problém, ktorý znemožňuje používať funkcie, ktoré Apple tak hrdo prezentuje. Keby sa tak prezentovalo tým, že konečne pridá viac jazykov bolo by to iné a určite by to znamenalo istý nárast predaja aj v týchto krajinách. Napríklad aj na Slovensku.

tvOS

Môže ťa zaujímať
- Reklama -