Nový album americkej skupiny Linkin Park – The Hunting Party, je dostupný na vypočutie priamo v iTunes Store úplne zadarmo. 

Linkin Park

Ide o americkú nu-metalovú skupinu, v ktorej nájdeme zaujímavú spleť tvrdého rocku spolu s rapom. Ide pritom o vynikajúce prepojenie týchto dvoch žánrov, a tak sa dá aj takáto kombinácia dvoch úplne rozličných hudobných odvetví počúvať a znie naozaj vynikajúco. Nový album tejto kapely nesie názov „The Hunting Party“. Tento album však oficiálne nevyšiel. Ide o marketingový ťah Apple, ktorým sa snaží nalákať čo najviac zákazníkov na predpredaj. Môžete si ho vypočuť síce celý, no nemôžete si vyberať jednotlivé songy ani pretáčať späť. Pripomína to Spotify Radio v neplatenej verzii, v ktorej si síce môžete púšťať piesne zadarmo, no nemôžete si ich vyberať. Cena najnovšieho albumu je 9.99 € a dĺžka 45 minút. Celý si ho môžete vypočuť tu.

Čo chce Apple dokázať?

Ide hlavne o to aby podporil umelcov. Marketing tejto firmy bol vždy vynikajúci, a tak niet divu, že sa stále snažia priniesť aj do tohto odvetvia čo najviac peňazí. Mohli by totiž výrazne zvýšiť predaje albumov, čo je výhodné tak  pre jablkovú firmu ako aj pre vydavateľstvá. Veď práve iTunes Music Store čiastočne zabránil nelegálnemu sťahovaniu piesní  a albumov z internetu.

Linkin_Park_new
Celá zostava americkej kapely Linkin Park – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.