Apple sa vždy snažilo, aby bolo ovládanie jeho zariadení čo najintuitívnejšie. Hoci sme si doterajší Siri Remote v redakcii pochvaľovali, niektorí používatelia sa naň neustále sťažujú a dokonca sa nájdu takí, ktorí ho vyslovene nenávidia. Hold, 100 ľudí = 100 chutí…

Aj to bol určite jeden z dôvodov, pre ktoré ho dizajnéri značne inovovali. Zariadenie pôsobí robustnejším a ergonomickejším dojmom, v jeho vrchnej časti nájdeme dotykovú plochu zabudovanú vo fyzických tlačidlách a takisto sú tu určité odlišnosti, týkajúce sa rozmiestnenia jednotlivých prvkov.

Podpora starších modelov

Aj keď to na predstavení vyzeralo tak, že prepracovaný Siri Remote bude kompatibilný len s najnovšou Apple TV4K, našťastie sa to nepotvrdilo. Zákazníci si ho môžu zaobstarať aj v samostatnom predaji, pričom sa dá použiť so starším modelom Apple TV4K a dokonca aj s Apple TV HD, z roku 2015.

Ak vás zaujíma cena, tá je už tradične vyššia, takzvaná „applovská“. Ovládač vás bude stáť u autorizovaného predajcu m:zone presne 65 €. Nie je to síce málo, no pri Apple sme zvyknutí, že to môže byť aj ďaleko horšie.

V súčasnosti ešte nový Siri Remote nie je dostupný a ku predobjednávkam sa oficiálne dostaneme až 30. apríla o 14:00 nášho času.

Všetko budeme samozrejme podrobne sledovať a akonáhle sa nám zariadenie dostane do redakcie, prinesieme vám plnohodnotnú recenziu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.