O tom, že sa firma Apple snaží ponúknuť svojim zákazníkom tie najlepšie produkty hádam ani niet pochýb. Americký patentový úrad totižt schválil ďalší zaujímavý patent jablkovej spoločnosti. Ide o plynom, áno čítate správne! plynom plnené sluchátka.

Nové sluchátka

Od chvíle, kedy spoločnosť Apple kúpila americký hudobný gigant Beats je jasné, že v Cupertine pripravujú nové služby spojene s hudobným priemyslom, ba dokonca samotné sluchátka, ktoré naposledy updatovali v roku 2012. Kedže Apple je práve tá spoločnosť, ktorá musí napredovať, musia ponúkať aj nadčasové produkty! Jedným z takých by mohli byť aj práve takéto sluchátka, plnené plynom.

Ide o to, že by sa pred vibračným kužeľom nachádzal určitý plyn (pravdepodobne hélium), ktoré by nahradilo klasický vzduch, a zariadilo tak omnoho kvalitnejší zvuk!

GasFilledSpeaker
Schéma sluchátok s plynom – svetapple.sk

Problém

Pri tomto dizajne sluchátok však vznikol jeden problém. Zmeny tlaku sú tu výrazné, a tak môže byť plyn použitý len na určitých miestach. Apple si zdá sa poradilo aj s tým, a sluchátka vybavilo akousi tenkou membránou, ktorá by na základe zmeny vonkajšieho tlaku, menila aj tlak vo,vnútri sluchátok a tým predišla podobným problémom. V opačnom prípade by mohli podobné sluchátka pri náhlej zmene tlaku na chvíľu stratiť zvuk.

Ide zrejme o technologicky náročné riešenie, a tak je možné, že sa podobných sluchátok dočkáme až za niekoľko rokov alebo možno aj nikdy. Apple má totiž v zálohe obrovské množstvo patentov, ktoré nikdy nevyužilo a ani nikdy nevyužije. Nechajme sa však prekvapiť!

zdroj: appleinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.