Od roku 2007 sa to na svete neplní len novými a novými zariadeniami známymi ako iPhone ale aj množstvom príslušenstva, ktoré poväčšine (skoro všetko) dovážajú Čínski výrobcovia. Keďže kreativita nepozná hraníc, dokážeme si tu vybrať naozaj zo širokej palety produktov od krajších, po škaredšie, od zaujímavejších po menej zaujímavé. Existujú aj obaly, ktoré vyzerajú ako zbrane, takéto príslušenstvo však nie je úplne vhodné a používateľ môže na jeho existenciu pekne doplatiť!

Z iPhonu zbraň

Nosenie zbraní na viditeľných miestach nie je práve vec, ktorá by sa mala týkať bežných ľudí. Zbrane nech si nosia policajti a vojaci (na viditeľných miestach). Ono to totižto doma v zrkadle vyzerá dobre, avšak v skutočnosti to spôsobuje všeobecný strach a nervozitu ľudí, ktorý okolo človeka so zbraňou (obalom) chodia. Na svete sú kreatívni výrobcovia, ktorí vyrábajú zaujímavé príslušenstvo pre iPhone, ktoré z neho urobí z častí klasickú pištoľ. Znamená to teda, že aj keď to bude iPhone v takomto obale na Instagram fotke vyzerať celkom dobre, z vrecka gatí bude trčať rukoväť a to vôbec nevyzerá dobre.

Na tento problém upozornil jeden newyorkský policajt, ktorý na svojom Twitter účte vyjadril nesúhlas s používaním takéhoto príslušenstva pre mobilné telefóny. V dnešnej dobe sa mu asi nikto nečuduje. Predstav si totiž, že ťa sleduje policajt, ktorý si myslí, že máš vo vrecku pravú zbraň, tebe niekto zavolá či dostaneš upozornenie, budeš ju chcieť vytiahnuť a on bude musieť zareagovať. V prípade, že by konal rýchlo by ťa mohol dokonca aj zastreliť. K policajtovi sa už pridali aj ďalší príslušníci policajného zboru, ktorý s používaním takýchto „srandičiek“ jednoducho nesúhlasia!

Prečítajte si tiež  Toto je nový lightning kábel, ktorý nájdeme v balení iPhonu 12.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.