Tim Cook je v súčasnosti jeden z najväčších a najdôležitejších podnikateľov na celom svete. Jeho rozhodnutie môže znamenať úspech ale aj neúspech daného modelu a tak má na svojich ramenách dennodenne obrovskú zodpovednosť. Pokiaľ by si mal s ním ísť na obed, asi by to bol trošíčku problém ale predstav si, že sa to dá, potrebuješ na to letenky a ubytovanie v Cupertine a hlavne pol milióna dolárov!

Obed s Timom Cookom za pol milióna dolárov? Áno!

Pokiaľ by si si chcel pokecať s Timom Cookom a zároveň by si chcel nejakého pol miliónika amerických dolárov prispieť na charitu, ktorá sa koná už 4. rokom, mal si na to doteraz možnosť. Nakoniec bol vydražený presne za $515 000 a aj keď to zo začiatku vyzeralo, že sa hranica stopne niekde pri hodnote $100 000, napokon sa vyšplhala celkom do výšky, čo takmer nikto nečakal.

- Reklama -

Na aukciu prihodilo až 40 ľudí, takže záujem bol pomerne vysoký. Napokon ale vyhral len jeden a ten musel zo svojho účtu vytiahnuť pomerne vysokú čiastku. V cene je samozrejme samotný obed a posedenie s CEOm spoločnosti Apple, Timom Cookom v centrále Applu pre dve osoby. Doprava na miesto, rovnako tak ako aj ubytovanie ale už v cene nie je. Tim Cook ale sľúbil, že záujemcovi, ktorý dá najviac, v tomto prípade teda $515 000 prihodí aj dve vstupenky na nejaký Apple Event!

Musí to byť teda veľké dobrodružstvo, aspoň raz obedovať s generálnym riaditeľom najhodnotnejšej spoločnosti na svete. Na druhej strane musí byť človek pekne bohatý na to, aby si to vôbec mohol dovoliť. Pol milióna dolárov sa dá využiť aj ináč a rozumnejšie, napríklad na nový startup a podobne. Na druhú stranu, celý výťažok putuje na charitu, čím peniaze pomôžu niekomu, kto to potrebuje viac, ako ich bývalý majiteľ. Celá akcia je teda vydarená, už len kvôli tej charitatívnej myšlienke, ktorú v sebe má 🙂

TIm Cook - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here