Apple bude svoje budúce zariadenia vybavovať OLED displejmi. Doteraz sme boli zvyknutí na LCD panely, ale to by sa malo všetko časom zmeniť. Nová zobrazovacia technológia je modernejšia a energeticky úspornejšia. Navyše je aj flexibilnejšia, takže sa dá bez problémov používať aj pri zaoblených displejoch. Je tu proste viacero plusov, pre ktoré sa oplatí takto vybaviť smartfón. Apple má ale jeden problém, a to sú výrobné kapacity. Pre tento problém musí navštíviť Čínu. To sa už stalo a vzniká z toho možná spolupráca.

Apple v Číne

Apple už dávno zistilo, že Čína je obrovským trhom, ktorý sa mimoriadne oplatí. Pozrime sa napríklad na výrobu, tá v súčasnosti skoro kompletne prebieha v tejto krajine. Výroba rôznych súčiastok môže pochádzať ale aj s iných miest.

- Reklama -

Podľa doterajších informácií Apple nakupuje displeje z Japonska a z Južnej Kórei. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť. V Čine existuje totižto pomerne moderná spoločnosť BOE, ktorá v posledných rokoch zaznamenala masívnu investíciu do výroby až 15 miliard dolárov a ktorá by mohla byť schopná vyrobiť dostatočné množstvo displejov.

Hlavným problémom budúcich iPhonov je vraj zobrazovacia technológia. Nejde ani tak o to ju navrhnúť, ale skôr vyrobiť. Apple akosi nedokáže od jedného externého dodávateľa získať dostatočné množstvo displejov pre počet zariadení, ktoré sa chystá vyrobiť a presne preto prechádza na plán “B”, v ktorom chce odoberať displeje aj od iného externého dodávateľa.

Zároveň to bude prvá čínska firma v histórií, od ktorej Apple kedy bralo displeje. To, že ale budú z Číny sa určite nepodpíše na ich kvalite. Apple veľmi dobre vie čo kupuje a všetko si dopredu odskúša. Už niekoľko mesiacov vraj v BOE skúšajú výrobu a odoberajú vzorky displejov na to, aby vedeli posúdiť, či dokážu poskytnúť dostatočnú kvalitu.

Nevieme, či nájdeme takéto displeje už na paneloch iPhonu 8, no je pravdepodobné, že pokiaľ sa výroba osvedčí, niektoré kusy by mohli pochádzať aj z týchto továrni.

Apple musí vraj zháňať viacero externých dodávateľov svojich komponentov, pretože iPhony sú tak žiadané, že ich nestíhajú vyrábať, no po novom nebudú stíhať ani dodávať dané diely. Výroba iPhonu 8 by aj preto mala začať o mesiac skôr a predstavenie by malo byť už klasicky septembrové.

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here