Dnešný deň priniesol ďalšie úniky týkajúce sa iPhonu 12. Smartfón by sa mohol dostať (podľa zahraničného operátora) do predaja už 20. októbra 2020. Aj keď vyzerá následujúci screenshot hodnoverne (a pochádza z dôveryhodného zdroja), pravdepodobne sa jedná o fake.

Falošné alebo nie? Overiť to trvalo len niekoľko minút

O najnovší rozruch sa postaral @evleaks (Evan Blass). Tento chlapík má veľmi presné informácie a na Twitteri ho sleduje skoro pol milióna ľudí. Považujeme ho za dôveryhodný zdroj.

No a aj keď má často pravdu, pri únikoch si treba dávať pozor. Fotografiu od neznámeho operátora prevzali tie najväčšie svetové média. Podľa nášho názoru však ide o fake.

Napadlo nás to hneď po tom, ako sme si prečítali obsah správy. Informácie naznačujú, že predpredaj iPhonu 12 skonči 20. októbra o 23:59.

Predaj sa teda uskutoční v následujúcich dňoch. Netvrdíme, že to nie je možné. V tomto prípade ale niečo nesedí. Samotný dátum je zverejnený príliš skoro. Človek okrem toho nemusí byť detektív aby si všimol ďalšiu nejasnosť.

Ako môžte vidieť sami, všetky dôležité informácie boli zakryté. Nepoznáme operátora a tak isto ani dizajn iPhonu 12. Prečo by to ale niekto robil, keby držal v rukách takýto dôležitý dokument? Odpoveď je jednoduchá.

Na fotografii sa vyskytuje iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Pozrite si dôkaz v našej galéirii a do komentára nám napíšte, či s nami súhlasíte. Podľa nás sa jedná o fake a netreba ho považovať za relevantný únik. Na druhej strane sa ale v danom období skutočne môže začať predávať iPhone 12. Predstavený má byť totiž v polovici októbra. Nechajme sa prekvapiť.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nádherne zábery ukazujú, ako bude vyzerať iPhone 12/12 Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.